ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
20.03.2018r. 18:29

Rada Nadzorcza PILE ELBUD SA z siedzibą w Krakowie powołała, z dniem 19 marca 2018, Pana Remigiusza Nowakowskiego na funkcję prezesa zarządu spółki.

20.03.2018r. 17:02

Ze względu na wysokie obciążenia dla pracowników oraz pracodawców należy rozważyć obniżenie podstawowej składki na PPK do np. 1 proc. - wynika z opinii PKN Orlen do projektu ustawy. W ocenie koncernu, należy również zrezygnować z automatycznego ponownego zapisu dla osób, które zrezygnowały z PPK.
20.03.2018r. 15:33

Rada Ministrów przyjęła we wtorek nowelizację ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych oraz niektórych innych ustaw, która tworzy Fundusz Niskoemisyjnego Transportu oraz przewiduje dodatkowe środki m.in. na walkę ze smogiem dla Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - podał resort energii na stronie internetowej.
20.03.2018r. 14:51

Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) opublikowała raport obrazujący rozwój elektromobilności w krajach nordyckich. Z analizy wynika, że pod koniec 2017 r. liczba samochodów elektrycznych na drogach w Danii, Finlandii, Islandii, Norwegii oraz Szwecji osiągnęła poziom 250 000 sztuk, co stanowi ok. 8% pojazdów tego typu na świecie. Do 2030 r. ich ilość wzrośnie do 4 mln egzemplarzy, z czego 80% będzie jeździć w Norwegii oraz Szwecji.
20.03.2018r. 14:03

Produkcja energii elektrycznej w Polsce w lutym wyniosła 13.885 GWh, co oznacza spadek o ponad 2 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Jednak zużycie energii w tym okresie wzrosło o prawie 3 proc.
20.03.2018r. 13:56

Sposób osiągnięcia ustawowych celów dla niskoemisyjnej komunikacji miejskiej był jednym z tematów dyskusji na Polskim Kongresie Paliw Alternatywnych. Jako tańszą alternatywę autobusów na prąd wskazywano pojazdy napędzane CNG.
20.03.2018r. 12:36

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, niemieckie stowarzyszenie branży solarnej Bundesverband Solarwirtschaft (BSW Solar) podaje, że w ubiegłym roku Niemcy zainstalowali w sumie ponad 30 tys. domowych magazynów energii. Rok wcześniej nasi zachodni sąsiedzi mieli zainstalować około 20 tys. takich urządzeń.
20.03.2018r. 11:58

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, w przeprowadzonej w ubiegłym roku w Niemczech aukcji dla morskiej energetyki wiatrowej zgłoszono oferty, w których inwestorzy zaproponowali realizację inwestycji bez jakichkolwiek gwarancji odkupu energii. Teraz aukcję, w której z góry przyjęto brak gwarancji odkupu energii czy subsydiów, rozstrzygnięto w Holandii.
20.03.2018r. 11:54

Wyprodukowanie w całości polskiego samochodu elektrycznego jest dużym wyzwaniem. Dlatego trzeba znaleźć balans pomiędzy tym, co już dostępne i tanie, a tym co w Polsce powinno być produkowane, aby rozwinąć ten rynek.
20.03.2018r. 11:44

W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach europejskich, państwo przejmuje część własności w sektorach, które mają strategiczne znaczenie dla gospodarki. Taka ingerencja choć pomaga ustabilizować sytuację branży, to może się odbić na konkurencyjności i wynikach działających w niej firm - wynika z raportu DNB Bank Polska i firmy doradczej PwC. Zaangażowanie państwa ma też przełożenie na ocenę ratingową przedsiębiorstwa, która potwierdza jego wypłacalność i wiarygodność kredytową. - Właściciel państwowy może mieć pozytywny wpływ na ocenę ratingową przedsiębiorstwa, ponieważ stoi za nim duże zaplecze w postaci Skarbu Państwa - zauważa Marcin Petrykowski, dyrektor zarządzający S&P w Polsce.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Elektromontaż Wschód
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE