ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
19.03.2018r. 15:30

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, duńska agencja energetyczna Energistyrelsen przedstawiła założenia aukcji dedykowanej inwestorom zamierzającym wybudować elektrownie fotowoltaiczne o jednostkowej mocy do 1 MWp (DC). Jej budżet ma sięgnąć 105 mln DKK, czyli ok. 60 mln zł.
19.03.2018r. 15:29

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, producent ogniw i modułów fotowoltaicznych z Sycylii, który należy do włoskiego koncernu energetycznego Enel, rozpoczyna produkcję na nowych liniach. Docelowo ma produkować jako pierwszy na świecie dwustronne moduły fotowoltaiczne w technologii heterojunction. Takie połączenie zapewni rekordową moc.
19.03.2018r. 12:16

Komisja Europejska poinformowała w poniedziałek o formalnym wszczęciu postępowanie wyjaśniające związku podejrzeniem ograniczania transgranicznych zdolności przesyłowych przez niemieckiego OSP.
19.03.2018r. 11:17

Powołanie Funduszu Niskoemisyjnego Transportu (FNT), który zasili m.in. nowa opłata emisyjna od paliw, a także możliwość wprowadzania opłat za wjazd do stref czystego transportu przewiduje projekt noweli ustawy o biopaliwach, którym we wtorek ma zająć się rząd.
19.03.2018r. 09:52

Jak czytamy w serwisie pb.pl, policja z Bazylei zamierza kupić siedem elektrycznych aut tesla X 100D w cenie 140 tys. CHF każde.
19.03.2018r. 09:47

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, URE podało, że w ubiegłym roku potencjał odnawialnych źródeł energii w Polsce zwiększył się o 148,2 MW. Realny przyrost zainstalowanych mocy może być jednak mniejszy ze względu na fakt, że URE uwzględnił w tej liczbie również aktualizacje wydanych wcześniej decyzji koncesyjnych.
19.03.2018r. 09:09

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, URE zwraca uwagę, że zgodnie z ustawą o rynku mocy, realizowanych na jej podstawie usług na dany rok dostaw nie może świadczyć instalacja, w odniesieniu do której wytwórca lub odbiorca energii elektrycznej będzie w danym roku świadczył na rzecz operatora usługę określoną w IRiESP "o charakterze świadczenia i wynagradzania zbliżonym do obowiązku mocowego na rynku mocy". Przyjęta w ramach rynku mocy neutralność technologiczna daje prawo do udziału w tym mechanizmie m.in. operatorom odnawialnych źródeł energii czy magazynów energii.
19.03.2018r. 09:05

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, miasto Malmö i zielonogórska Ekoenergetyką podpisały umowę na dostawę trzech stacji ładowania. Stacje będą ładowały autobusy Volvo, a projekt jest częścią ambitnego planu Malmö, które chce stać się miastem neutralnym pod względem emisji gazów cieplarnianych.
19.03.2018r. 08:54

Siemens miał zrewidować politykę rosyjską po tym, jak cztery turbiny przeznaczone na elektrownię w południowej Rosji trafiły ostatecznie na Krym. Współpraca z podmiotami działającymi na tym półwyspie, który został zaanektowany przez Moskwę, jest obwarowana sankcjami USA i Unii Europejskiej - czytamy w BiznesAlert.pl.
19.03.2018r. 06:45

W Orlenie jest zielone światło na odmrożenie projektów elektrowni wiatrowych na Bałtyku - pisze "Parkiet" zwracając uwagę na niski stopień ich zaawansowania.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Elektromontaż Wschód
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE