ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

Zainstaluj wtyczkę (playera) formatu Adobe Flash


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
20.01.2017r. 18:38

Enea, Energa, PGE i PGNiG Technologie objęły akcje Polimeksu-Mostostal po spełnieniu przez spółkę warunków zawieszających, sformułowanych w umowie inwestycyjnej z 18 stycznia 2017 r.
20.01.2017r. 16:25

Komisja Europejska reprezentuje interesy Gazpromu i to jest jej polityczne obciążenie. Instytucje UE muszą się z tym zmierzyć - powiedział w piątek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
20.01.2017r. 15:47

Rekomendacje Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów dot. skuteczniejszej walki ze smogiem zostały skierowane do doprecyzowania - poinformowała w piątek premier Beata Szydło. Chodzi m.in. o dofinansowanie wymiany pieców na bardziej ekologiczne.
20.01.2017r. 15:01

Studium wykonalności dla Korytarza Północnego jest gotowe i akceptowalne - powiedział w piątek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Do 2022 r. Polska chce połączyć nasz system przesyłu gazu ze złożami na szelfie norweskim Morza Północnego.
20.01.2017r. 13:06

- Polska strona realizuje kolejne etapy Korytarza Norweskiego. Gaz-System i Energinet.dk zakończyły prace nad studium wykonalności Korytarza. Studium, które jest gotowe wykazało, że projekt jest opłacalny dla każdej ze stron - polskiej, duńskiej i norweskiej. Przepustowość będzie wynosić 10 mld m3 - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
20.01.2017r. 09:22

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, wzrost kosztów realizacji projektu Nord Stream 2 może zaszkodzić Gazpromowi. Oprócz niego, rosyjska firma chce bowiem budować gazociąg do Turcji - Turkish Stream - a także do Chin - Siłę Syberii. Chce także zbudować przetwórnię gazu Amur, a także terminale LNG na Sachalinie i Morzu Bałtyckim.
20.01.2017r. 09:16

Jak poinformował BiznesAlert.pl, do 2020 roku władze Chin zamierzają zwiększyć wolumen wydobycia ropy naftowej do 200 mln ton rocznie, a możliwości nieprzerwanych dostaw gazu ziemnego powinny przekroczyć 360 mld m3 - wynika z przedstawionego przez Narodową Komisję Rozwoju i Reform Chińskiej Republiki Ludowej planu pięcioletniego. Według ekspertów wydobycie ropy w regionie Azji i Pacyfiku notuje historyczne spadki.
20.01.2017r. 09:12

Jak poinformował BiznesAlert.pl, wiceminister energii Rosji Anatolij Janowski komunikuje, że w przyszłym tygodniu będą znane wstępne wyniki negocjacji z delegacją białoruską na temat rozwiązania sporu o dostawy ropy i gazu.
20.01.2017r. 08:57

- Naftogaz nie złożył żadnych zamówień na dostawy rosyjskiego gazu - poinformowała ukraińska spółka na swoim profilu na Facebooku. Jak zakomunikował BiznesAlert.pl, w ten sposób konsorcjum odniosło się do wypowiedzi wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej ds. Unii Energetycznej Marosza Szefczovicza, który stwierdził, że Ukraina jest gotowa na zakup rosyjskiego gazu i posiada na ten cel odpowiednie środki. Firma nie zrobi tego dopóki trwa spór prawny z Gazpromem.
20.01.2017r. 08:56

Koncesja wydobywcza na złoże Rehman dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa została wydana na 25 lat z możliwością przedłużenia. Po pełnym zagospodarowaniu złóż Rehman i Rizq produkcja gazu ziemnego w tych lokalizacjach może wynieść łącznie 2,5 mln m sześc. na dobę.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Legg Mason TFI
FST - Grupa Brokerska
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
paliwa
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE