ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

Zainstaluj wtyczkę (playera) formatu Adobe Flash


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM


REKLAMA

Zainstaluj wtyczkę (playera) formatu Adobe Flash

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Energa zmodernizuje oświetlenie uliczne w woj. pomorskim
17.02.2017r. 18:18

Samorządy na Pomorzu pozyskały z Regionalnego Programu Operacyjnego środki na na modernizację oświetlenia. Jak informuje Energa Oświetlenie, która jest zaangażowana w przedsięwzięcie, już wkrótce w województwie pomorskim zmodernizowanych zostanie 18 tys. opraw oświetleniowych.
Efektem współpracy spółki Energa Oświetlenie z samorządami jest największy w historii województwa pomorskiego program wymiany lamp ulicznych na energooszczędne. Z informacji spółki wynika że zmodernizowanych zostanie 18 tys. opraw oświetleniowych. Będą one zastąpione nowoczesnymi i ekologicznymi oprawami LED-owymi, wyposażonymi w autonomiczne moduły sterowania natężeniem oświetlenia. W efekcie samorządy szacują, że zużyją o ponad 53 proc. mniej energii elektrycznej rocznie. Nowe LED-owe oprawy oświetleniowe mają emitować światło o bardziej naturalnej barwie niż dotychczas emitowane przez lampy sodowe światło żółte. Dzięki temu poprawi się rozpoznawanie kolorów, obiektów i kształtów, co znacznie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

- Zależy nam na dobrej współpracy z samorządami przy wdrażaniu najnowszych rozwiązań technologicznych, poprawiających komfort życia mieszkańców, ich bezpieczeństwo oraz zmniejszających zużycie energii elektrycznej i emisję zanieczyszczeń - mówi Grzegorz Ksepko, wiceprezes Energi.

- Grupa Energa wspomaga przedsięwzięcia mające na celu wdrażanie najnowocześniejszych technologii LED. Dzięki współpracy z klientami coraz powszechniej stosowany jest nowoczesny sprzęt energooszczędny, przyjazny środowisku i wpływający na redukcję emisji zanieczyszczeń. Takie działania proekologiczne są bardzo ważnym elementem naszej strategii - dodaje wiceprezes.

Regionalny Program Operacyjny, który finansowany jest ze środków Unii Europejskiej, pozwala na pozyskanie środków na realizację strategii rozwoju województwa pomorskiego w zakresie gospodarki, edukacji, aktywności zawodowej i społecznej, systemu transportowego oraz redukcji emisji i ochrony środowiska. W zakresie redukcji emisji w Regionalnym Programie Operacyjnym przeznaczono 71 mln zł, m.in. na modernizacje oświetlenia ulicznego.
Spółka Energa Oświetlenie z Grupy Energa wsparła samorządy w przygotowaniu wniosków o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 -2020. Dzięki elastycznym umowom, które firma podpisała z 18 pomorskimi miastami i gminami, samorządy pozyskały środki z funduszu unijnego. Konkurs został rozstrzygnięty na początku lutego. Łączna wartość wszystkich projektów, w których partnerem była Energa Oświetlenie, to prawie 34 mln zł.

Termin podpisania umowy o dofinansowanie zaplanowania na 1 marca br., a modernizacja oświetlenia w ramach programu ma trwać około dwóch lat.

W ostatnich latach Energa Oświetlenie zrealizowała kilka dużych projektów przebudowy i usprawnienia oświetlenia ulicznego. W Gminie Kartuzy wymieniono ponad 2 tys. lamp sodowych na energooszczędne oprawy oświetleniowe, w Bydgoszczy przeprowadzono wymianę 7,3 tys. lamp na oprawy LED-owe, a w Koszalinie na LED-owe wymieniono 900 lamp. Natomiast Hajnówce oprócz wymiany 470 lamp na oprawy LED-owe uruchomiono i skonfigurowano system zdalnego sterowania i monitoringu oświetlenia. w Trzebielinie, Postominie i prawie 50 innych miejscowościach przeprowadzono dopasowane do ich potrzeb i możliwości unowocześnienia systemów oświetlenia miejskiego.

Dodaj nowy Komentarze ( 7 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 7 )


Autor: Pijarowiec 18.02.2017r. 14:17
Najmniej drobnych informacji z PGE i Enei: w 2 lata 2 Prezesów najwięcej z Energi: w 2 lata 6 Prezesów.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: akcjonariusze 18.02.2017r. 17:01
Panie Prezesie: a jaka marża pozostanie w spółce energa oświetlenie? czy to oznacza, że energa oświetlenie wyzbywa... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 18-02-2017r. 21:42 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Ubu kròlowa 18.02.2017r. 21:09
Panie Prezesie - brawo
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: grand 19.02.2017r. 23:14
super, fajnie a co z samorządami z pozostałych województw w energowym osd?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Andru 20.02.2017r. 07:36
A może by tak Energa pomogła teraz pozyskać dotację klientom indywidualnym?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Krys 20.02.2017r. 12:52
Słusznie niech idą z duchem czasu i wymieniają na ledy http://www.szuflandia.info/sklep/oswietlenie_led
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 7 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
FST - Grupa Brokerska
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
INSTAL-FILTER SA
Elektrix
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
paliwa
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE