ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tobiszowski: średnia cena węgla kamiennego wydobywanego w Polsce wynosi 336,11 zł/t
21.04.2017r. 05:33

Jak podał ISBnews, wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski poinformował, że średnia aktualna cena węgla kamiennego wydobywanego w polskich spółkach górniczych wynosi 336,11 zł za tonę, a cena węgla kamiennego importowanego z Rosji 317,02 zł za tonę.
"Średnia aktualna cena węgla kamiennego wydobywanego w polskich spółkach górniczych wynosi 336,11 zł za tonę, natomiast cena węgla kamiennego importowanego z Federacji Rosyjskiej wynosi 317,02 zł za tonę. Powyższe wartości nie odbiegają znacznie od średniej ceny węgla kamiennego importowanego do Polski, wynoszącej 324,92 zł za tonę - dane za grudzień 2016 r." - napisał cytowany przez ISBnews Tobiszowski w odpowiedzi na interpelację poselską.

Wiceminister energii wyjaśnił, że różnica w cenach węgla polskiego i sprowadzanego z Rosji wynika wpływają m.in. znacznie mniej restrykcyjne przepisy dotyczące bezpieczeństwa pracy górników, co przekłada się na ograniczenie wydatków związanych z wydobyciem, a tym samym kosztem.
Tobiszowski zaznaczył, że Ministerstwo Energii nie planuje interwencji w ceny polskiego węgla kamiennego - czytamy w ISBnews.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Gazterm 2017
paliwa
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE