ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

KE przeprowadziła testy ukraińskiego systemu przesyłu gazu przed nadchodzącym sezonem grzewczym
11.08.2017r. 09:10

Jak poinformował BiznesAlert.pl, w ramach współpracy między Ukrainą i Komisją Europejską, która ma zwiększyć bezpieczeństwo dostaw gazu, przedstawiciele Generalnej Dyrekcji-Wspólnego Centrum Badawczego (DG-JRC) Komisji Europejskiej wraz z przedstawicielami Naftogazu, Ukrtransgazu oraz Ministerstwa Energetyki i Przemysłu Węgla przeprowadziły ocenę możliwych scenariuszy kryzysowych, dotyczących zakłóceń w dostawach gazu ziemnego na Ukrainę.

- Analiza ta została przeprowadzona zgodnie z metodologią i standardami UE, które są również odzwierciedlone w Ustawie Ukrainy o rynku gazu ziemnego - podaje Naftogaz. Spółka podała, że testy zakończono z sukcesem.

Jak podkreśla spółka, ma ona na celu zidentyfikowanie zagrożeń dla systemu przesyłowego Ukrainy w sezonie grzewczym 2017-2018 r. Ma także posłużyć do analizy scenariuszy kryzysowych, ich prawdopodobieństwa i skutków oraz udoskonalić modele, które pozwalają przewidzieć różne wydarzenia. Są one oparte na rzeczywistych warunkach eksploatacji systemu.

- Wyniki zostały wykorzystane do opracowania środków zapobiegawczych, które mają uczynić ukraiński system gazociągów bardziej odpornym na sytuacje kryzysowe. Generalna Dyrekcji-Wspólnego Centrum Badawczego przygotuje również zalecenia dotyczące poprawy ustawodawstwa Ukrainy, w tym Krajowego Planu Działań (odpowiednik planu awaryjnego w państwach członkowskich UE) oraz przepisów bezpieczeństwa dostaw gazu ziemnego (równoważnych do planu działań zapobiegawczych w krajach członkowskich UE).
Beneficjentem oceny jest Ministerstwo Energetyki i Przemysłu Węglowego Ukrainy jako centralny organ wykonawczy odpowiedzialny za monitorowanie bezpieczeństwa dostaw gazu ziemnego. Projekt jest projektem realizowanym w ramach pomocy technicznej, oferowanej przez Komisję Europejską. Jest to drugi rok jego realizacji w ramach trzyletniego planu współpracy, zapoczątkowanej w 2016 roku.

Generalna Dyrekcja - Wspólne Centrum Badawcze Komisji Europejskiej jest organem Komisji zapewniającym wsparcie dla reagowania kryzysowego w sektorze gazowym we wszystkich państwach członkowskich UE - przypomina BiznesAlert.pl.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Elektromontaż Wschód
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE