ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Decyzja Energi zaboli też banki
13.09.2017r. 05:38

"Puls Biznesu" zwrócił uwagę, że konsekwencje decyzji Eneregi o zaprzestaniu realizacji niekorzystnych dla niej umów dot. zakup zielonych certyfikatów odczują również banki.
Przypominamy, że przedstawiciele Energi poinformowali wczoraj, że Energa-Obrót zaprzestaje realizacji 22 niekorzystnych dla spółki ramowych umów sprzedaży zielonych certyfikatów i złożyła wnioski do sądu o stwierdzenie ich nieważności. Szacuje roszczenia z tego tytułu w ciągu trzech lat na ok. 600 mln zł.

- Nasze wnioski sądowe dotyczą też banków cesjonariuszy. To może być dla nich kwestia o znaczącej skali - powiedział cytowany przez "PB" prof. Maciej Mataczyński, partner w kancelarii SMM Legal, doradzającej Enerdze.
Energa oszacowała, że w ostatnich trzech latach na kwestionowanych 22 umowach straciła 600 mln zł. Ich realizacja do końca okresu obowiązywania (w niektórych przypadkach jeszcze 10 lat) oznaczałaby straty w wysokości jeszcze 2,1 mld zł.

"Puls Biznesu" zwraca uwagę, że na początku tego roku Komisja Nadzoru Finansowego podała, iż krajowe banki udzieliły kredytów na finansowanie farm wiatrowych na łączną kwotę 6 mld zł. Przykładowo BOŚ Bank zrobił już odpisy na 220,8 mln zł m.in. ze względu na farmy wiatrowe.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Energetyk 50 13.09.2017r. 08:30
Każda gra finansowa ( sterowane dotacje) początek i koniec w różnych okolicznościach. Bez strategicznego planu dla energetyki (energia pierwotna- wytwarzanie - dystrybucja - zarządzanie popytem) zawsze będą jakieś chwilowe interesy. Dzisiaj przykładem jest boom ,mikro-OZE w PV.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE