ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Nie tylko Energa ma wątpliwości co do zakupu aktywów wiatrowych
13.09.2017r. 06:08

Nie tylko Energa ma wątpliwości jeśli chodzi o zawarte w 2013 roku transakcje zakupu farm oraz projektów wiatrowych od hiszpańskiej Iberdroli oraz duńskiego Donaga - pisze "Rzeczpospolita".
Kilka dni temu prezes Energii ocenił, że zakup farm oraz projektów wiatrowych od hiszpańskiej Iberdroli oraz duńskiego Donaga budzi sporo wątpliwości. Według szefa Energii, grupa zdecydowanie przepłaciła w tej transakcji, a cena (1,1 mld zł) nie miała nic wspólnego z ekonomią.

"Rzeczpospolita" ustaliła, że również Polska Grupa Energetyczna, która wspólnie z Energą kupiła wiatrowe aktywa, ma wątpliwości w związku z tą transakcją i na przełomie 2016 i 2017 r. zarząd Grupy zawiadomił prokuraturę o możliwych nieprawidłowościach.
Cytowany przez dziennik rzecznik PGE poinformował, że transakcja zakupu farm wiatrowych z 2013 r jest objęta audytem wewnętrznym. Jednocześnie zastrzegł, że PGE nie komentuje przebiegu toczących się postępowań w tej sprawie.

Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: M. 13.09.2017r. 08:48
Oj, panowie! Nie bawmy się w ciciubabkę! Przecież cena, którą Panowie z Energi i PGE zapłacili za aktywa wiatrowe Donga i Iberdroli,
zawierała także "good will" aby te dwa zagraniczne koncerny energetyczne (czytaj: nie polskie) opuściły nasz piękny kraj! Tak to bywa w biznesie...
A tak z innej bajki, jak BOŚ Bank dokona odpisów a zyska na tym Energa, to nie gra to żadnej roli w budżecie, ponieważ to metoda lewej kieszeni i prawej kieszeni.
Energa zyska, BOŚ Bank traci...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE