ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Bando: moja polityka nie zakłada radykalnych podwyżek
13.09.2017r. 06:18

W rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" prezes URE Maciej Bando mówił o przewidywanej skali podwyżek cen energii elektrycznej, gazu i ciepła w przyszłym roku.
"Podwyżki będą raczej jednocyfrowe, poniżej 10 proc. Nie chcemy skokowych zwyżek cen, a raczej budowania ścieżki stopniowej zmiany" - powiedział Prezes URE odpowiadając na pytanie "DGP" dotyczące ewentualnych podwyżek cen ciepła będących konsekwencją wzrostu cen węgla.

Odpowiadając na pytanie dot. wzrostu cen energii elektrycznej Maciej Bando powiedział: "Jeśli chodzi o energię elektryczną, to - szczerze mówiąc - nie wiem jeszcze, jak będzie to wyglądało. Z jednej strony mamy koszty czystej energii, z drugiej - koszty dystrybucji. Trzeba będzie wyliczyć opłatę za źródła zielone czy rynek mocy, więc dziś chyba trochę za wcześnie na prognozy"
Odnosząc się do ewentualnego uwzględnienia w rachunkach za energię kosztów wprowadzenia rynku mocy Prezes URE powiedział "DGP": "Pamiętajmy, że procentowo kilka złotych to naprawdę niewielki koszt, zbliżony - przepraszam za porównanie - do ceny jednego piwa. Musimy to wyraźnie powiedzieć. Emocjonalnie ten koszt jest odczuwalny, ale fizycznie nie aż tak".

Jeżeli chodzi o zmiany cen gazu, według Macieja Bando "trend będzie taki, że rachunek wzrośnie, ale myślę, że i w tym przypadku nie więcej niż o kilka złotych w skali miesiąca". - Moja polityka nie zakłada radykalnych podwyżek - dodał prezes URE.

Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Eko 13.09.2017r. 17:11
A jak myślałem, że w Polsce jest jedna polityka energetyczna, ale okazuje się, że byłem w błędzie. Jest jeszcze "moja polityka" czyli URE.
Jak to było w anegdocie z tą żabą i słoniem co szli przez most i żaba mówi, "ale tupiemy".
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE