ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Czterech zwycięzców w konkursie na karoserię samochodu elektrycznego
13.09.2017r. 06:36

We wtorek spółka ElectroMobility Poland Poland ogłosiła końcowy wynik konkursu na karoserię polskiego samochodu elektrycznego. Komisja konkursowa wybrał cztery projekty.
Do ścisłego finału konkursu na projekt karoserii polskiego samochodu elektrycznego wybrano dziewięć projektów, spośród których ostatecznie wybrano cztery. W konkursie za najlepsze uznano projekty przygotowane przez Łukasza Myszyńskiego, Sebastiana Nowaka, Mateusza Tomiczka oraz Damiana Wolińskiego. Zwycięzcy otrzymali po 50 tys. zł nagrody, a ich projekty nadwozia mają stanowić podstawę do produkcji prototypów.

Projekt Junior, autor Łukasz Myszyński

Ator projektu jest absolwentem Wydziału Wzornictwa Przemysłowego ASP we Wrocławiu oraz Politecnica di Design w Mediolanie. Współpracował z zespołami projektowymi Lamborghini, Audi oraz Ducati, tworząc pojazdy koncepcyjne.

Projekt Be-E, autor: Sebastian Nowak

Autor projektu jest projektantem, grafikiem 3D, a także wykładowcą akademickim. Od ponad 15 Lat związany z branżą gier komputerowych i projektowaniem przestrzennym. Obecnie zajmujący stanowiska Senior Vehicle Artist w firmie CD Projekt Red oraz Chief Designer w Triggo S.A

Projekt Curie, autor: Mateusz Tomiczek

Autor projektu tudiował na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej oraz we włoskiej szkoleprojektowania samochodów IAAD w Turynie. Obecnie pracuje jako stylista samochodów, projektuje zarówno karoserię jak i wnętrza pojazdów.

Projekt SEi, autor: Damian Woliński

Twórca tego projektu ukończył studia magisterskie na kierunku wzornictwa przemysłowego w ASP we Wrocławiu. Motoryzacja jest jego pasją od najmłodszych lat.

- Inicjując w Ministerstwie Energii projekt rozwoju elektromobilności chcieliśmy przede wszystkim, żeby polski samochód elektryczny byt dostosowany do potrzeb Polaków. Dlatego idea konkursu zorganizowanego przez ElectroMobility Potand była zbieżna z naszymi planami i oczekiwaniami. Dziś widzimy efekty pracy uczestników konkursu i jury - nowoczesne, atrakcyjne i wykonane zgodnie z najnowszymi trendami projekty, przygotowane przez rodzimych projektantów, które staną się fundamentem do powstania polskiego auta elektrycznego - mówił na gali wręczenia nagród laureatom konkursu minister energii Krzysztof Tchorzewski
-Gratuluję zwycięzcom i cieszę się, że polscy projektanci pokazali swoje umiejętności i potencjał - dodał minister

- Konkurs EMP oraz przedstawione dziś zwycięskie projekty nie tylko stanowią podstawę do rozwoju projektu polskiego samochodu elektrycznego, ale także przyczyniają się do upowszechniania w Polsce mody na elektromobilności - skomentował obecny na gali wiceminister energii Michał Kurtyka.

Wiceminister Kurtyka, Przypomniał, że w ME trwają prace nad ustawą o elektromobilności, która ma stworzyć prawne podstawy do rozwoju ekosystemu elektromobilności w Polsce.

- Chcemy, aby powstała elastyczna przestrzeń dla rozwoju tego nowego rynku i nowych modeli biznesowych z nim związanych. Tworzymy nowe prawo i instrumenty wsparcia i liczymy na aktywność polskich przedsiębiorców - powiedział.

W konkursie przyznano też wyróżnienia dla projektów 2sympleks i One One Lab.


Jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej w październiku, ma być ogłoszony konkurs na prototyp auta elektrycznego skierowany do producentów pojazdów lub komponentów z branży samochodowej.

Dodaj nowy Komentarze ( 8 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 8 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: ? 13.09.2017r. 08:55
Wszystkie piękne, tylko że trochę przypominają P126 po faceliftingu... Czy naprawdę, ktoś z jurorów ElectroMobility... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 13-09-2017r. 09:59 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: DERYL 13.09.2017r. 10:01
Wszystko OK . Tylko mam takie pytanie czy chodzi o samochód czy o całą infrastrukturę .Bo to ona jest najważniejsza.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Designer 13.09.2017r. 11:59
Projekt CURIE najlepszy - widać, że gość ma pojęcie o projektowaniu.
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowedź: 14-09-2017r. 22:40 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: aaa 13.09.2017r. 13:22
od góry: 1) prawie jak Fiat 500, 2) prawie jak SMART, 3) prawie jak Suzuki Swift, 4) prawie jak Ford K
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: romuald 13.09.2017r. 17:00
samochody Wolinskiego i Tomiczka nie beda dopuszczone do ruchu- brak zewnetrznych lusterek. proponuje autorom i... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 8 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE