ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

BCG: po 2020 r. przełom na światowym rynku samochodów elektrycznych
14.09.2017r. 05:58

Jak czytamy w dzisiejszym "Pulsie Biznesu", według najnowszych prognoz Boston Consulting Group, po 2020 r. dojdzie do przełomu na światowym rynku elektromobilności.
- Przygotowaliśmy globalną analizę, w ramach której badaliśmy rynki wielu krajów świata, biorąc pod uwagę lokalne uwarunkowania, czyli np. ceny ropy naftowej i średni przebieg aut. Uważamy, że w Europie na początku lat 20. dojdzie do przełomu, jeśli chodzi o koszty - samochód elektryczny stanie się tańszy w użytkowaniu od samochodu spalinowego podobnej klasy. Ten moment jest bliżej, niż się wszystkim wydaje - powiedział cytowany przez "Puls Biznesu" Tomasz Kędzierski, menedżer w BCG.

Zdaniem Kędzierskiego, do 2030 r. ponad połowę sprzedaży nowych samochodów w Europie będą stanowiły pojazdy o napędach alternatywnych, a prawie połowę z nich stanowić będą samochody elektryczne. Ma być to efekt działań zachodnich koncernów motoryzacyjnych, które w ostatnim czasie ogłosiły swoje strategie w obszarze samochodów elektrycznych. General Motors chce mieć do 2020 r. w ofercie 10 elektrycznych modeli, Volkswagen do 2025 r. - 30, a BMW planuje do tego roku osiągać poziom 25 proc. przychodów ze sprzedaży aut elektrycznych - czytamy w "Pulsie Biznesu".
Tomasz Kędzierski uważa, że początkowo zachodnie koncerny oddały pola producentom azjatyckim, po czym teraz chcą nadrobić to opóźnienie. Według BCG technologia aut wodorowych będzie rozwijać się równolegle do technologii pojazdów elektrycznych, ale rynkowo jej nie zagrozi.
BCG prognozuje też spadek cen akumulatorów do samochodów elektrycznych. Po 2020 r. ich ceny mają spadać w tempie 5-10 proc. rocznie.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE