ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prywatne firmy liczą na większą swobodę na krajowym rynku gazu
14.09.2017r. 05:01

Jak czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej", prywatne firmy są zdania, że uchwalone w tym tygodniu przez Parlament Europejski przepisy o bezpieczeństwie dostaw gazu mogą ułatwić im funkcjonowanie na krajowym rynku.
Parlament Europejski uchwalił we wtorek regulacje ws. bezpieczeństwa dostaw gazu. Przegłosowane przez eurodeputowanych przepisy przewidują regionalną współpracę pomiędzy państwami członkowskimi, aby w razie kryzysu mogły się one wspierać. Zgodnie z zaproponowaną klauzulą solidarnościową, wielcy odbiorcy z jednego kraju UE nie będą otrzymywać gazu, jeśli w sąsiednim państwie unijnym problemy z zaopatrzeniem mieliby najbardziej potrzebujący, narażeni konsumenci.

Działające na krajowym rynku prywatne firmy liczą, że dzięki nowym regulacjom łatwiej będzie podważyć przed Komisją Europejską zmiany w ustawie o zapasach gazu. Uzasadnieniem do uchwalenia krajowego prawa była konieczność zagwarantowania dostaw gazu w sytuacji kryzysowej do odbiorców chronionych - przypomina "DGP".
- Choć mówimy tu o różnych poziomach regulacji, to pojawienie się nowego mechanizmu gwarantującego ciągłość dostaw na poziomie UE to argument, który KE może wziąć pod uwagę - powiedział cytowany przez "DGP" dr hab. Mariusz Swora, były prezes URE.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE