ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gaz-System rozpoczyna konsultacje z mieszkańcami Białołęki
11.10.2017r. 16:22 11.10.2017r. 06:15

13 października wieczorem Gaz-System rozpocznie cykl otwartych spotkań warsztatowych z mieszkańcami Białołęki. W ich trakcie zostanie wypracowana koncepcja renowacji terenu po budowie gazociągu relacji Tłocznia Rembelszczyzna - Elektrociepłownia Żerań. Z kolei na niedzielę wzdłuż trasy inwestycji planowane są spacery badawcze z udziałem przyrodników
- Dzięki takiej formie konsultacji społecznych chcemy umożliwić mieszkańcom wypowiedzenie się na temat przyszłości Kanału Żerańskiego. Pierwsze spotkania i spacery będą służyły poznaniu oczekiwań związanych z obszarem objętym projektem budowy gazociągu. Każdy z uczestników warsztatów i spacerów będzie mógł zgłosić swoje opinie i pomysły - mówi Monika Bończa-Tomaszewska, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Gaz-Systemu.

Operator zwraca uwagę, że budowa gazociągu z Tłoczni Gazu w Rembelszczyźnie wzdłuż Kanału Żerańskiego jest konieczna do uruchomienia powstającego bloku parowo-gazowego w Elektrociepłowni Żerań. Inwestycja ta podniesie poziom bezpieczeństwa energetycznego w aglomeracji warszawskiej oraz poprawi jakość powietrza (zmniejszenie emisji pyłów z EC-Żerań o ponad 60 proc.).

Za budowę gazociągu odpowiedzialny jest Gaz-System. Prace przy budowie gazociągu rozpoczną się na początku 2018 roku i prowadzone będą na odcinku ok. 10,5 km, z czego na terenie dzielnicy Białołęka (ok. 9 km) oraz gminy Nieporęt (ok. 1 km).

- Inwestycja będzie polegać na ułożeniu stalowego rurociągu DN 500 na głębokości minimum 1,7 m, a następnie renowacji miejsca budowy, w tym odtworzeniu elementów małej architektury i nasadzeniu drzew. Przeszkody uniemożliwiające bezkolizyjne ułożenie gazociągu w wykopie, np. mosty, wiadukty i tory kolejowe, nadbrzeże portu, infrastruktura ciepłownicza, będą pokonywane z wykorzystaniem metod bezwykopowych, tzw. przecisków lub przewiertów sterowanych HDD - dodaje Artur Jastrzębski, Dyrektor Oddziału Gaz-System w Rembelszczyźnie.

Terminy warsztatów:

13.10.2017 r. (piątek), godz. 18:00-20:00
Żłobek Miejski nr 58, ul. Krzyżówki 24 (Odcinek I: od EC Żerań do mostu na ul. Marywilskiej)

14.10.2017 r. (sobota) godz. 10:00 - 12:00
Szkoła Podstawowa nr 231, ul. Juranda ze Spychowa 10 (Odcinek II: od mostu na ul. Marywilskiej do mostu na ul. Białołęckiej)
14.10.2017 r. (sobota) godz. 14:00 - 16:00
Szkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ul. Kobiałka 49 (Odcinek III i IV: od mostu na ul. Białołęckiej do Tłoczni Gazu Rembelszczyzna)

Podczas warsztatów zostaną zaprezentowane główne założenia projektu oraz będzie okazja do przedstawienia własnych pomysłów dotyczących zagospodarowania przestrzeni nad Kanałem.

W niedzielę 15.10.2017 odbędą się spacery badawcze w rejonie planowanego gazociągu, podczas których mieszkańcy będą mogli przekazać swoje uwagi i oczekiwania względem zagospodarowania tego obszaru.


Miejsca i godziny rozpoczęcia spacerów

Odcinek I: od EC Żerań do mostu na ul. Marywilskiej
Data spaceru: 15.10.2017 r. (niedziela) godz. 10:00-12:00
Punkt zbiórki: róg ul. Krzyżówki i Anastazego Kowalczyka (zbiórka na parkingu)

Odcinek II i III: od mostu na ul. Marywilskiej do mostu na ul. Kobiałka
Data spaceru: 15.10.2017 r. (niedziela) godz. 14:00-16:00
Punkt zbiórki: zejście z mostu na ul. Białołęckiej (przy ul. Płochocińskiej)

Odcinek IV: od mostu na ul. Kobiałka do Tłoczni Gazu Rembelszczyzna

Data spaceru: 15.10.2017 r. (niedziela) godz. 10:00 -12:00
Punkt zbiórki: zejście z mostu na ul. Kobiałka (w stronę ul. Płochocińskiej)
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE