ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Cena na polskiej aukcji uprawnień do emisji CO2 ostro w górę
11.10.2017r. 15:43

Podczas przeprowadzonej w środę w imieniu Polski przez giełdę EEX aukcji uprawnień do emisji dwutlenku węgla cen wzrosła o ponad 10 proc.
W dniu 11 października 2017 roku giełda European Energy Exchange, w imieniu Polski, przeprowadziła piętnastą w 2017 r. aukcję uprawnień do emisji dwutlenku węgla. Cena rozliczeniowa wyniosła 7,40 euro za uprawnienie, podczas gdy na poprzedniej "polskiej" aukcji była na poziomie 6,75 euro.

(635x400)

Do sprzedaży na aukcji przeznaczonych zostało 4,857 mln EUA, a całkowite zapotrzebowanie zgłoszone przez uczestników aukcji wyniosło 11,703 mln. W aukcji uczestniczyły 23 podmioty, a przychód ze sprzedaży uprawnień EUA wyniósł prawie 35,942 mln euro.
W tym roku EEX przeprowadziła już 15 aukcji w imieniu Polski podczas, których sprzedano łączeni 66,451 mln uprawnień za kwotę ponad 360,4 mln euro.

W sumie w 2017 r. za pośrednictwem giełdy EEX Polska planuje sprzedać 85,877 mln uprawnień, a do przeprowadzenia pozostało jeszcze 4 aukcje, z których najbliższa zaplanowana jest na 25 października.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE