ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wzrósł rosyjski eksport ropy i gazu
12.10.2017r. 05:45

W okresie styczeń - sierpień 2017 roku wzrósł rosyjski eksport gazu ziemnego i ropy naftowej - podaje "Rzeczpospolita" powołując się na dane federalnej służby celnej.
Jak wynika z prezentowanych przez dziennik danych przez pierwsze osiem miesięcy br. Rosja wyeksportowała 135,1 mld m sześc. gazu ziemnego, co oznacza wzrost w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego o 9,3 proc. Wartość sprzedanego przez Rosjan zagranicę gazu, wyniosła około 23,5 mld USD, co jest wynikiem lepszym od osiągniętego rok wcześniej aż o 22,3 proc.
Jeśli chodzie o ropę naftową, to według relacji "Rz" Rosjanie w okresie styczeń - sierpień 2017 roku wyeksportowali 170,7 mln ton tego surowca, co jest wynikiem nieznacznie (0,3 proc.) lepszym niż rok wcześniej. Jednak na skutek porozumienia naftowego i wzrostu cen ropy na rynkach światowych, wartość tego eksportu wzrosła prawie o jedną trzecią do 60,7 mld USD.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE