ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Grupa Renault założyła nową filię, specjalizującą się w zagadnieniach energii i mobilności elektrycznej
12.10.2017r. 18:42

Grupa Renault ogłosiła utworzenie filii Renault Energy Services. Jej celem będzie wejście do sektora energetycznego i świata inteligentnych sieci energetycznych, które są kluczowym elementem mobilności elektrycznej.
Renault Energy Services zaangażuje się w projekty dotyczące inteligentnych sieci energetycznych (smart grids). Nowa filia skoncentruje się przede wszystkim na opracowywaniu inteligentnych projektów ładowania pojazdów (smartcharging), interakcji między samochodem a siecią energetyczną (vehicle-to-grid) oraz na projektach związanych z drugim życiem baterii.

Gilles Normand, dyrektor ds. samochodów elektrycznych Renault powiedział:

"Powołując Renault Energy Services, wkraczamy w nową erę. Inwestowanie w smart grids jest kluczowym czynnikiem wzmacniającym nasze europejskie przywództwo w dziedzinie pojazdów elektrycznych i wpływa na wzrost znaczenia tego sektora przemysłu".

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, Grupa Renault poprzez powołanie nowej filii zamierza wnieść istotny wkład w rozwój inteligentnych sieci energetycznych. Inteligentna sieć energetyczna (smart grid) to sieć dystrybucji energii elektrycznej, która ułatwia przepływ informacji w celu dopasowania wielkości strumienia energii elektrycznej w czasie rzeczywistym i umożliwia bardziej efektywne zarządzanie siecią. Połączone z inteligentnymi sieciami pojazdy elektryczne Renault promują dostępność energii o mniejszej emisji CO2 i tańszej.
Sieci smart grids umożliwiają rozwój technologii inteligentnego ładowania (smartcharging), interakcji między pojazdem a siecią energetyczną (vehicle-to-grid) oraz projektów związanych z drugim życiem baterii:
- Inteligentne ładowanie (smartcharging) dopasowuje sposób ładowania samochodu do potrzeb użytkownika i do oferty energii elektrycznej dostępnej w sieci. Ładowanie z maksymalną mocą następuje wtedy, kiedy podaż energii elektrycznej jest większa niż popyt na nią, na przykład podczas szczytu produkcji energii ze źródeł odnawialnych oraz w okresach, gdy cena energii elektrycznej jest najniższa.
- W systemach vehicle-to-grid pojazdy mogą oddawać prąd do sieci podczas szczytów poboru energii. Pojazdy elektryczne poza możliwością inteligentnego ładowania, mogą również służyć jako tymczasowe jednostki magazynujące energię.
- Nawet po okresie "życia w samochodzie" bateria pojazdu elektrycznego zachowuje duże możliwości magazynowania energii. Renault może ją ponownie wykorzystać w mniej wymagających środowiskach, w tym na potrzeby stacjonarnego magazynowania energii. Wraz z drugim życiem baterii Renault jest w stanie zaspokoić cały wachlarz potrzeb związanych z magazynowaniem energii: począwszy od domów jednorodzinnych po budynki biurowe, budynki przemysłowe lub uczelnie, jak również budynki mieszkalne, a nawet stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Grupa Renault ogłosiła niedawno plan strategiczny Drive the Future na lata 2017-2022.

Zgodnie z nim, francuski koncern zamierza wprowadzić na rynek 8 modeli w pełni elektrycznych i 12 zelektryfikowanych.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE