ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Sieradzki: dla realizacji Baltic Pipe kluczowe jest uzyskanie pozwolenia na budowę do 2020 r.
13.10.2017r. 03:38

Dla zakończenia realizacji gazociągu Baltic Pipe w 2022 r. kluczowe jest uzyskanie pozwolenia na budowę do 2020 r. - powiedział Sławomir Sieradzki - zastępca dyrektora Pionu Rozwoju Gaz-Systemu podczas Kongresu Nowego Przemysłu.
Gaz-System realizuje swój harmonogram probabilistyczny, który wskazuje na bardzo duże prawdopodobieństwo budowy gazociągu Baltic Pipe w przewidzianym terminie, czyli do października 2022 r. - powiedział Sławomir Sieradzki.

Zastępca dyrektora Pionu Rozwoju Gaz-Systemu przypomniał o podpisaniu 3 sierpnia br. przez Operatora umowy z firmą Ramboll Danmark na wykonanie prac analitycznych i projektowych oraz badań geofizycznych i geotechnicznych niezbędnych do uzyskania do marca - kwietnia 2020 r. wymaganych pozwoleń na budowę gazociągu Baltic Pipe. Zwrócił on również uwagę, że sam proces budowy gazociągu nie jest już tak długotrwały. - Mając pozwolenie na budowę w 2020 r. będziemy prawie pewni, że termin zakończenia budowy w 2022 r. zostanie osiągnięty - powiedział Sławomir Sieradzki.
Sieradzki potwierdził również, że Gaz-System posiada przygotowywany plan alternatywny na wypadek opóźnienia w budowie gazociągu Baltic Pipe do 2022 r. - W tej sytuacji plan ten uruchomiony zostanie w swoim pełnym zakresie - dodał.

Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: Przyjaciel 13.10.2017r. 08:45
Nadzwyczajna przenikliwość Pana Dyrektora...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: PS 13.10.2017r. 12:04
Mamy X 2022 i mamy przepustowość dodatkową 10 mld m3 z Norwegii do granicy morza na brzegu Polski. Jak dalej te 10... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowedź: 14-10-2017r. 08:32 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE