ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemiecki OSP uruchomił pierwszy przesuwnik fazowy na połączeniu z Czechami
13.10.2017r. 06:06

Firma 50Hertz, jeden niemieckich operatorów sieci przesyłowych, uruchomił pierwszy przesuwnik fazowy na połączeniu transgranicznym z Czechami.
Jak informuje 50Hertz, w poniedziałek 9 października na stacji elektroenergetycznej Chemnitz-Roehrsdorf został uruchomiony pierwszy z dwóch planowanych przesuwników fazowych, które mają pozwolić lepszą kontrolę przepływu energii elektrycznej do sąsiedniej czeskiej sieci przesyłowej. Według zapowiedzi niemieckiego OSP drugi z przesuwników ma być uruchomiony w przyszłym miesiącu, a całe przedsięwzięcie modernizacji stacji Roehrsdorf pod kątem kontroli przepływów kołowych ma się zakończyć w grudniu 2019 roku.

Cztery przesuwniki fazowe na granicy z Niemcami uruchomił w tym roku też czeski OSP - firma ČEPS. Przesuwniki zostały zainstalowane na stacji elektroenergetycznej Hradec. Czeskie i niemieckie stacje elektroenergetyczne łączą dwie linie 400 kV. Jak podkreśla czeski operator, instalacja przesuwników pozwala na utrzymanie przepływów transgranicznych na bezpiecznym poziomie i przyczynia się do minimalizacji użycia kosztownych środków zaradczych.
W czerwcu ubiegłego roku przesuwniki fazowe na połączeniu transgranicznym z Niemcami na stacji Mikułowa uruchomiły też Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Jednocześnie PSE oraz 50Hertz zdecydowały, że wraz z uruchomienie przesuwników tymczasowo zostanie wyłączona linia transgraniczna pomiędzy stacjami Vierraden i Krajnik. Docelowo w przesuwnik fazowy ma zostać jeszcze wyposażona niemiecka stacja Vierraden. Jak podkreślał wówczas polski OSP, uruchomienie PST na stacji Mikułowa w połączeniu z wyłączeniem linii Krajnik-Vierraden ma doprowadzić zmniejszenia konieczności stosowania kosztownych środków zaradczych w postaci dwustronnego i wielostronnego redispatchingu.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE