ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rusza termomodernizacja sześciu bydgoskich szkół
14.11.2017r. 10:43

Rusza głęboka termomodernizacja sześciu szkół w Bydgoszczy. Łączna wartość brutto wszystkich realizacji to blisko 40 mln zł. Działania w placówkach zrealizuje konsorcjum, którego liderem jest CEZ ESCO Polska. W roli partnera występuje w nim Hydrochem DGE.
Na liście budynków, w których zostaną wdrożone rozwiązania służące oszczędności energii, znajdują się Szkoła Podstawowa nr 63, Gimnazjum nr 24, Zespół Szkół nr 4, Zespół Szkół nr 6, Szkoła Podstawowa nr 66 oraz Zespół Szkół nr 23. Projekty zakładają między innymi termoizolację, modernizację instalacji elektrycznych i sanitarnych oraz oświetlenia z wykorzystaniem technologii LED. Budynki Zespołów Szkół nr 4, 66 i 23 oraz Gimnazjum nr 24 zostaną dodatkowo wyposażone w instalacje fotowoltaiczne.

- Realizacja aż sześciu projektów na terenie jednego z największych polskich miast potwierdza duże zaufanie, jakim darzą nas polskie samorządy. Jest to powód do ogromnej satysfakcji oraz motywacja do dalszych działań i rozwoju - stwierdził Jaromir Pečonka, prezes zarządu CEZ ESCO Polska. - Należymy do Grupy CEZ, jednego z największych koncernów energetycznych w Europie. Gwarantujemy rzetelne wykonanie powierzonych nam prac - podkreślił prezes spółki.

- Od lat oferujemy nowoczesne rozwiązania w zakresie termomodernizacji budynków. Wdrożenie sześciu projektów w Bydgoszczy wspólnie z CEZ ESCO Polska będzie dla nas znakomitą okazją do zdobycia kolejnego, cennego doświadczenia - stwierdził Jarosław Rękawek, prezes zarządu Hydrochem DGE.

Realizacja tego przedsięwzięcia ma pozwolić na zmniejszenie poboru zarówno energii elektrycznej, jak i ciepła w bydgoskich szkołach. Wdrażane rozwiązania ułatwią utrzymanie optymalnej temperatury i wilgotności powietrza w pomieszczeniach. Wykorzystanie technologii LED zapewni tańsze, a zarazem bardziej efektywne oświetlenie budynków.
- Termomodernizacje zwiększą komfort nauczycieli oraz uczniów, którzy na co dzień pracują i uczą się w naszych szkołach - stwierdził Tomasz Bońdos, koordynator Zespołu Zarządzania Energią Urzędu Miasta Bydgoszczy. - Zmniejszenie zużycia energii nie tylko zredukuje wysokość opłat. Sprawi również, że budynki placówek staną się bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego. Realizacja projektów przyniesie zatem korzyści wszystkim mieszkańcom naszego miasta - podkreślił.

Projekty termomodernizacji sześciu szkół w Bydgoszczy zostaną sfinansowane ze środków przyznanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2014 - 2020.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: pesel 14.11.2017r. 20:28
ESCO to brzmi dumnie ale już mniej dumnie brzmi finansowanie z Programu Operacyjnego ..... ESCO ma specjalistów... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE