ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Grupa Inter RAO Lietuva po trzech kwartałach zwiększyła przychody, ale zyski spadły
14.11.2017r. 19:25

Wzrost przychodów ze sprzedaży o 7,4 proc. odnotowała po trzech kwartałach 2017 roku Grupa Inter RAO Lietuva, ale marże oraz zyski były niższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Inter RAO Lietuva w okresie styczeń-wrzesień 2017 r. wyniosły 133,3 miliona euro, wobec 124,1 mln euro rok wcześniej, co oznacza wzrost o 7,4 proc.

Jak podaje Grupa wzrost przychodów jest rezultatem wyższych wolumenów sprzedaży energii elektrycznej, a także pochodną lepszych warunków meteorologicznych, które pozytywnie wpłynęły na wytwarzanie i sprzedaż energii z należącej do Grupy farmy wiatrowej Vydmantai. Wolumen sprzedaży energii elektrycznej w okresie styczeń-wrzesień br. wzrósł do 3 564 GWh w porównaniu do 3 221 GWh rok wcześniej.

Jednak cena sprzedanej energii w pierwszych dziewięciu miesiącach 2017 roku spadła, a koszty sprzedaży energii był wyższy niż dynamika wzrostu przychodów. Koszt sprzedanej energii wzrósł w okresie styczeń-wrzesień br. o 9,1 proc. i wyniósł 120,2 mln euro.

Skonsolidowany zysk brutto ze sprzedaży w okresie styczeń-wrzesień 2017 r. wyniósł 13,2 mln euro wobec 13,9 mln euro rok wcześniej. Marża brutto ze sprzedaży zmniejszyła się do 9,9 proc. w porównaniu do 11,2 proc. w analogicznym okresie 2016 r.

EBITDA Grupy wyniosła 9,6 mln euro wobec 10,6 mln euro w okresie styczeń-wrzesień 2016 r., a marża EBITDA spadła do 7,2 proc. z 8,5 proc. rok wcześniej.
Zysk operacyjny ukształtował się na poziomie 7,7 mln euro w porównaniu do 8,7 mln euro w pierwszych trzech kwartałach 2016 r.

W ujęciu segmentowym produkcja energii elektrycznej zwiększyła swój wkład w zysk operacyjny Grupy do 14,9 proc. w trzech kwartałach 2017 r. z 8,7 proc. rok wcześniej.

Zysk netto spadł w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku do 6,2 mln euro (6,9 mln rok wcześniej).

W samym trzecim kwartale 2017 r. skonsolidowany zysk netto wzrósł o ponad jedną trzecią r/r do 1,4 mln euro. Zysk operacyjny był wyższy o 28 proc. i wyniósł 1,8 mln euro. Zysk brutto ze sprzedaży ukształtował się na poziomie 3,6 mln euro (wzrost o 16 proc. r/r).

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE