ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Orange Energia ma 105 tys.klientów
15.11.2017r. 06:13

Wśród nieco ponad półmilionowej grupy odbiorców energii z gospodarstw domowych, którzy zdecydowali się na zmianę sprzedawcy, około 20 proc. obsługuje Orange Energia - czytamy w "Rzeczpospolitej.
Jak czytamy w dzienniku chodzi o spółkę z telekomunikacyjnej grupy Orange - Orange Energia. Według relacji "Rz" od tej spółki kupuje energię 105 tys. klientów, z czego ok. 95 proc. stanowią klienci indywidualni. Według stanu na koniec sierpnia br. liczba odbiorców z grupy taryfowej G, którzy zdecydowali się na zmianę sprzedawcy osiągnęła poziom 523 tys., co stanowi tylko około 3,5 proc. tego rynku.

Cytowany przez dziennik dyrektor Orange Energia Paweł Bakun ocenia, że liberalizacja rynku energii elektrycznej postępuje zbyt wolno. Według niego powodem takiej sytuacji jest zbyt skomplikowana oraz trwająca kilka tygodni procedura zmiany sprzedawcy. Jak podkreśla Bakun, nie ma żadnych technologicznych przeszkód, by procedura zmiany sprzedawcy prądu - podobnie jak na rynku telekomunikacyjnym - trwała jeden dzień, ale wymaga to większej determinacji URE między innymi w doprowadzeniu do uruchomienia Centralnego Systememu Wymiany Informacji.
"Rz" zwraca jednak uwagę na sygnały URE, które wskazuje na negatywne aspekty rozwoju rynku detalicznego. Chodzi o agresywne działania sprzedażowe niektórych alternatywnych sprzedawców, które budzą obawy wśród potencjalnych klientów zainteresowanych zmianą sprzedawców.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: zorientowany 15.11.2017r. 08:20
rynek energii niestety nie dorósł do zmiany "jednodniowej". Jest nazbyt dużo "niechcianych" zmian... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Ubu Król 15.11.2017r. 14:29
A Kolega co z realizacji planu się nam tu tłumaczy :-)? Czy to Ty Pawle milczący ?:-)
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE