ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

EEX przeprowadziła ostatnią w tym roku aukcję CO2
06.12.2017r. 12:15

W środę giełda EEX przeprowadziła ostatnią w tym roku aukcję uprawnień do emisji dwutlenku węgla w imieniu Polski. Cena podczas dzisiejszej aukcji nieznacznie spadała w porównaniu do poprzedniej, którą przeprowadzono 22 listopada.
Podczas ostatniej w tym roku aukcji uprawnień do emisji CO2, którą giełda EEX przeprowadziła w imieniu Polski, cena rozliczeniowa wyniosła 7,38 euro za uprawnienie. Wobec 7,46 euro na aukcji sprzed dwóch tygodni i 7,43 podczas wtorkowych notowań na rynku wtórnym.

(635x400)

Podczas aukcji sprzedano 4,857 mln uprawnień, a zapotrzebowanie przekroczyło liczbę oferowanych jednostek EUA dwukrotnie. W aukcji wzięło udział 19 oferentów, spośród których 12 zrealizowało transakcję. Wpływ z aukcji wyniosły ponad 35,8 mln euro.
W 2017 roku Polska sprzedała na aukcjach na EEX, 85,879 mln uprawnień do emisji CO2, co przyniosło ponad 505,3 mln euro wpływów.

W przyszłym roku nasz kraj wystawi na sprzedaż na aukcjach nieco ponad 78 mln uprawnień do emisji CO2. Akcje ma również, podobnie jak tym roku, organizować giełda EEX i mają się one odbywać w co drugą środę począwszy od 17 stycznia 2018 roku.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE