ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

EDF po sprzedaży aktywów nadal działa w Polsce
07.12.2017r. 05:50

Mimo sprzedaży aktywów wytwórczych w Polsce francuski koncern energetyczny EDF nadal prowadzi działalność w naszym kraju, ale koncentruje się na usługach okołoenergetycznych - zwraca uwagę "Rzeczpospolita".
Jak relacjonuje dziennik, po wycofaniu się z działalności w obszarze wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w Polsce, EDF nie opuścił Polski. W naszym kraju nadal działają trzy spółki należące do koncernu: DK Energy, EDF Energies Nouvelles oraz EDF Fenice. Pierwsza z nich zajmuje się świadczeniem usług w zakresie poprawy efektywności lokalnych systemów energetycznych, druga zarządza farmami wiatrowymi koncernu w Polsce, a trzecia oferuje usługi outsourcingu energetycznego dla przemysłu.

Według informacji "Rz" te trzy spółki zatrudniają w Polsce ok. 900 osób, a ich łączne obroty w ubiegłym roku osiągnęły poziom ok. 630 mln zł.
Plany grupy zakładają, ze w ciągu pięciu lat jej przychody w Polsce mają wzrosnąć do poziomu około 2, 5 mld, a grupa chce póki co w Polsce koncentrować się na usługach z zakresu optymalizacji zużycia energii. Jak ujawnia cytowany przez dziennik prezes spółki DK Energy, Thierry Deschaux, zabiega ona o kontrakty w formule partnerstwa prywatno-publicznego m.in. w Sopocie, Opocznie, Pilawie oraz Sosnowcu. Jednocześnie EDF w Polsce zainteresowany jest udziałem w przetargach na zarządzanie sieciami ciepłowniczymi, ma już umowy na tego typu usługi w Sosnowcu i Gdyni.

Jeśli chodzi o energetyką wiatrową, to jak czytamy w "Rz", grupa na chwilę obecną nie ma sprecyzowanych planów odnośnie Polski. Jak mówi cytowany przez dziennik Patrick Pruvot, dyrektor EDF na Europę, grupa czeka na sprzyjające regulacje w tym zakresie.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: On38 07.12.2017r. 19:02
Niech wracają wszyscy do Francji. Polacy sami umieją zarządzać swoją energetyką. Dosyć okradania Polski! Szkoda, że... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 07-12-2017r. 22:51 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE