ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

EDF traci klientów
07.12.2017r. 06:05

Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", która powołuje się na bilans przygotowany przez komisję regulacji rynku energii CRE, Eléctricité de France traci od pół roku średnio po 100 tys. klientów idywidualnych co miesiąc na rzecz alternatywnych sprzedawców energii elektrycznej.
Jak informuje dziennik, w III kwartale sprzedawcę energii zmieniło 302 tys. osób (zmiana o 5,8 proc. ) co daje w sumie 5,5 miliona zmian na ogólną liczbę 32,2 milionów klientów (lub 17 proc.).

"Pojawienie się nowych ambitnych graczy różnej wielkości, Totala, CDiscount i Butagaz, okazało się zdecydowanym bodźcem. EDF i Engie zostały zmuszone do zaproponowania własnych ofert alternatywnych dla stawek rynkowych" - napisał cytowany przez gazetę serwis "Le Figaro".
Wśród klientów przemysłowych, spośród 5 mln podmiotów z oferty rynkowej korzysta 1,71 mln klientów a w III kwartale zmiany dotyczyły 23 tys. klientów (wzrost o 1,3 proc.) - wylicza "Rzeczpospolita".

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
mobilne cire
IT BCE