ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

"Rz:" Lubelscy politycy chcą ściągnąć do regionu górników ze Śląska
12.01.2018r. 05:51

Na temat przedstawionego w czwartek przez lubelskich działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego pakietu rozwiązań, które mają pomóc zapewnić wykwalifikowanej kadrę dla planowanych na Lubelszczyźnie projektów węglowych - pisze "Rzeczpospolita".
Jak relacjonuje dziennik, lubelskie PSL proponuje, aby specjalistom z branży górniczej zapewnić warunki, które skłonią ich do przeprowadzki na Lubelszczyznę, gdzie kilku inwestorów planuje budowę nowych kopalń. Plan PSL zakłada, że zainteresowani przeprowadzką mieliby dostawać za darmo projekt domu pasywnego, ziemię pod jego budowę za złotówkę, a dodatkowo nawet 100 tys. zł na zagospodarowanie na nowym miejscu.

Jak mówi lider lubelskiego PSL Krzysztof Hetman, gotowy jest już projekt domu, a także propozycja rozwiązań formalnoprawnych odnośnie zasad przekazywania ziemi za złotówkę. PSL chce też rozmawiać z rządem na temat finansowego wsparcia dla tego pomysłu. Jak uzasadnia Hetman, rząd zamiast wypłacać zwalnianym ze śląskich kopalń górników odszkodowania oraz ponosić koszty ich przebranżowienia, mógłby zaproponować im jednorazowy dodatek na przeprowadzkę na Lubelszczyznę.
"Rzeczpospolita" przypomina, że plany budowy nowej kopalni na Lubelszczyźnie mają między innymi Prairie Mining, które współpracuje China Coal (kopalni Jan Karski) oraz Balamara Resources. Natomiast działająca już w regionie Bogdanka ma już koncesję wydobywczą na nowe złoże Ostrów. Koncesję rozpoznawczą w tym regionie ma także Polska Grupa Górnicza.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE