ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wlk. Brytania: władze lokalne nie wykorzystują rządowych dotacji na infrastrukturę ładowania EV
12.01.2018r. 18:15

Rząd Wielkiej Brytanii wezwał przedstawicieli lokalnych władz do zwiększenia starań na rzecz rozwoju elektromobilności i zintensyfikowania składania wniosków o dofinansowanie rozbudowy infrastruktury ładowania pojazdów napędzanych energią elektryczną.
Z uruchomionego w 2016 r. przez Departament Transportu programu On-Street Residential Chargepoint Scheme postanowiło skorzystać do tej pory zaledwie... 5 gmin. Fundusze w łącznej wysokości 150 000 funtów (ok. 710 000 zł) otrzymały Portsmouth oraz Kensington and Chelsea. Trzy kolejne wnioski są w fazie rozpatrywania.

Program umożliwia pokrycie 75% kosztów zainstalowania ładowarki do EV. Wśród rządowych środków przeznaczonych na ten cel, dostępnych jest jeszcze 4,5 miliona funtów (ok. 21,3 miliona zł)

Minister transportu Wielkiej Brytanii, Jesse Norman, zaznaczył, że brytyjski sektor transportu znajduje się na "wczesnych etapach elektromobilnej rewolucji", dlatego skorzystanie przez lokalne władze z dofinansowania jest obecnie szczególnie ważne.

Około jednej trzeciej domów na Wyspach nie posiada dostępu do miejsc parkingowych poza obszarami ulic, co czyni nocne ładowanie niemożliwym lub znacznie utrudnionym. W związku z powyższym, rozbudowa publicznych stacji ładowanie mogła by znacznie przyspieszyć popularyzację samochodów elektrycznych.
Wielka Brytania nie jest jedynym europejskim krajem, w którym rządowe środki przeznaczone na dofinansowanie elektromobilności nie są odpowiednio wykorzystywane. Z podobnym problemem zmagają się np. Niemcy. Program subsydiów na zakup samochodów elektrycznych spotkał się tam ze znacznie mniejszym zainteresowaniem niż zakładał rząd.

Tymczasem, w 2017 r. na Wyspach padł historyczny rekord sprzedaży EV - zarejestrowano łącznie 46 522 sztuk samochodów całkowicie elektrycznych oraz hybryd plug-in.

W 2040 r. Wielka Brytania planuje wprowadzenie zakazu nowych pojazdów osobowych oraz vanów wyposażonych wyłącznie w silniki benzynowe lub diesla.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Eko 13.01.2018r. 13:42
To znaczy, że umieją liczyć, ponieważ do dotacji trzeba sporo dołożyć własnych pieniędzy, a biznes nie ma szans na... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE