ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tchórzewski: chciałbym, aby rozmowy o zaangażowaniu Orlenu w projekt jądrowy były kontynuowane
13.02.2018r. 06:03

W wywiadzie udzielonym "Dziennikowi Gazecie Prawnej" minister energii Krzysztof Tchórzewski wypowiedział się na temat potencjalnego zaangażowania się Orlenu w budowę elektrowni jądrowej.

- Rozmowy o ewentualnym zaangażowaniu Orlenu w budowę elektrowni atomowej były prowadzone między spółkami. Wiceprezes Mirosław Kochalski przed odejściem potwierdził, że Orlen prowadził badania dotyczące objęcia udziałów w PGE EJ 1 czy odkupienia od obecnych właścicieli części udziałów. To mnie cieszy (...). Oczywiście chciałbym, by rozmowy były kontynuowane - powiedział "DGP" Krzysztof Tchórzewski.

Minister Energii zwrócił jednocześnie uwagę, że energetyka jądrowa jest nieodzownym elementem polskiej polityki energetycznej w kształcie, w jakim przedstawiona została ona Komisji Europejskiej. Przyznał również, że ewentualne zaangażowanie Orlenu w inwestycję polskiej elektrowni jądrowej byłoby wzmocnieniem spółki realizującej projekt i rozłożyłoby ciężar finansowy.
Krzysztof Tchórzewski poinformował w rozmowie z "DGP", że Ministerstwo Energii nie ingerowało w sprawie sposobu, w jaki Orlen mógłby być zaangażowany w projekt budowy elektrowni jądrowej.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: w 13.02.2018r. 09:06
Czyli co? od 10 lat nie wiemy gdzie chcemy budować ten wirtualny projekt, nie wiemy kto chce/ma budować, nie wiemy w... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Elektromontaż Wschód
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE