ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Fortum ma program antysmogowy dla Wrocławia
13.02.2018r. 13:48

Fortum, które jest właścicielem sieci ciepłowniczej we Wrocławiu, zaproponowało pakiet antysmogowy dla miasta. Program "Czysta energia dla Wrocławia" zakłada rozwój infrastruktury ciepłowniczej i pomoc mieszkańcom w przyłączaniu do sieci.

W ramach programu Fortum zamierza między innymi przeznaczyć milion złotych na wsparcie budowy wewnętrznych instalacji grzewczych. Spółka podkreśla, że brak instalacji wewnętrznych, za które odpowiada właściciel lub zarządca nieruchomości, to jedna z głównych barier uniemożliwiających podłączenie budynków zlokalizowanych w centrum Wrocławia do sieci ciepłowniczej.

Pakiet antysmogowy zakłada również niższe koszty związane z realizacją nowych podłączeń do sieci. Fortum deklaruje, że w całości sfinansuje budowę przyłącza, nie pobierze tzw. opłaty przyłączeniowej, a ewentualne koszty związane z budową węzła rozłoży mieszkańcom na dogodne raty.

Z myślą o nowych odbiorcach ciepła ma powstać też czytelne kompendium wiedzy na temat przyłączania nieruchomości do sieci, a dedykowani konsultanci mają doradzać, jak uzyskać dofinansowanie ze środków publicznych na instalację wewnętrzną. Mają oni też służyć pomocą na każdym etapie procedury przyłączeniowej.
Priorytetem w realizacji pakietu antysmogowego ma być objęte śródmieście Wrocławia. Fortum zobowiązało się, że w wyznaczonym obszarze przyłączy każdą kamienicę i nieruchomość posiadającą wewnętrzną instalację grzewczą lub instalację w trakcie realizacji. Od momentu złożenia wniosku przyłącze ma powstać maksymalnie w ciągu 12 miesięcy.

Czysta energia dla Wrocławia. Priorytet - śródmieście
(1200x559)
Żródło: Fortum

Wrocławska sieć ciepłownicza ma ponad 530 km i należy do jednej z najdłuższych w kraju. Od 2006 roku na jej rozwój Fortum przeznaczyło ponad 200 mln złotych, przyłączając blisko 26 tys. Mieszkań. W ostatnich latach Fortum wybudowało magistrale ciepłownicze na Nowe Żerniki i Kępę Mieszczańską. Według deklaracji spółki jeszcze w tym roku ciepło ma popłynąć do odbiorców na wrocławskich Maślicach. Rozpoczęły się również prace mające na celu przyłączenie kilkunastu tysięcy mieszkań na osiedlu Jagodno. W perspektywie najbliższych lat planowana jest także rozbudowa sieci na Brochowie, w rejonie Dworca Świebodzkiego, a także w rejonie ulic Kamieńskiego, Racławickiej, Jaracza, Gorlickiej i Gnieźnieńskiej.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Elektromontaż Wschód
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE