ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny uprawnień do emisji CO2 coraz bliżej 10 euro
14.02.2018r. 11:44

W środę 14 lutego giełda EEX przeprowadziła w imieniu Polski trzecią w tym roku aukcję uprawnień do emisji dwutlenku węgla. W porównaniu do poprzedniej "polskiej" aukcji ceny wzrosły o ponad 12 proc. i szybko zbliżają się do poziomu 10 euro.

Cena rozliczeniowa podczas środowej aukcji osiągnęła poziom 9,88 za jednostkę EUA i była wyższa od notowanej na poprzedniej "polskiej" aukcji o 12,5 proc. W trakcie trzech tegorocznych "polskich" akcji ceny uprawnień do emisji CO2 wzrosły o 23,7 proc.

(635x400)

W aukcji wzięło udział 23 oferentów, spośród których 16 zrealizowało swoje transakcje, a zapotrzebowanie ponad trzykrotnie przekroczyło ilość aukcji wystawionych do sprzedaży.
Przychody z aukcji wyniosły nieco ponad 35 mln euro, a od początku roku przychody z tego tytułu przekroczyły już 94,5 mln euro.

Na tegorocznych aukcjach nasz kraj ma wystawić na sprzedaż jeszcze prawie 67,4 mln uprawnień. EEX będzie przeprowadzać aukcję w imieniu Polski w każdą co drugą środę do 5 grudnia 2018 roku.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Elektromontaż Wschód
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE