ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dyson zamierza wprowadzić na rynek kilka modeli samochodów elektrycznych
14.02.2018r. 13:58

W ubiegłym roku pojawiły się informacje, że Dyson, brytyjskie przedsiębiorstwo oferujące odkurzacze, wentylatory i suszarki do rąk, prowadzi prace nad samochodem elektrycznym.

Według najnowszych doniesień, firma nie zamierzać poprzestać na jednym modelu i planuje wprowadzenie na rynek kolejnych EV.

Pierwszy z pojazdów elektrycznych Dysona, który pojawi się w sprzedaży w 2020 lub 2021 r., pozwoli spółce na zoptymalizowania procesu produkcji, stworzenie bazy klientów i nawiązanie relacji z poddostawcami. Dwa następne modele, produkowane na większą skalę, mają ugruntować pozycję brytyjskiej marki na rynku motoryzacyjnym. Jeżeli plan zostanie zrealizowany, Dyson zamierza dalej poszerzać swoją ofertę w zakresie EV.

Produkcja pierwszego modelu nie przekroczy 10 000 stuk. Do tej pory nie ujawniono ani nazwy, ani danych technicznych zapowiadanego pojazdu. Założyciel brytyjskiej spółki, James Dyson, poinformował, że samochód pod względem ceny ma przynależeć do klasy premium i nie będzie modelem sportowym.
Wbrew wcześniejszym doniesieniom, pierwszy EV Dysona nie zostanie wyposażony w akumulatory ze stałym elektrolitem. Technologia ta trafi do kolejnych modeli. Decyzja firmy mogła zostać podyktowana odejściem ze spółki pod koniec 2017 r. Ann Marie Sastry, która kierowała pracami nad rozwojem baterii. Sastry dołączyła do Dysona przed trzema laty, gdy brytyjski producent za 90 milionów dolarów nabył prowadzoną przez nią spółkę Sakti3.

Dyson zamierza zainwestować w projekt pierwszego EV oraz rozwój baterii łącznie 2 miliardy funtów. Spółka otrzymała wsparcie m.in. ze strony brytyjskiego rządu. W angielskim Wiltshire Prace nad pojazdem prowadzi zespół składający się z 400 osób.

Decyzja, gdzie samochód będzie produkowany nie została jeszcze podjęta. Dyson bierze pod uwagę Chiny, jako potencjalnie największy rynek zbytu dla pojazdów elektrycznych. Rozpatrywane są także lokalizacje w Wielkiej Brytanii, Malezji i Sinagapurze.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Elektromontaż Wschód
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE