ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM





SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Flota 500 wodorowych ciężarówek pojawi się na ulicach Szanghaju
14.02.2018r. 17:48

Kanadyjska firma Ballard Power Systems ogłosiła plan wprowadzenia na ulice Szanghaju 500 zeroemisyjnych samochodów ciężarowych (FCEV) zasilanych ogniwami paliwowymi.

Jako baza posłużą pojazdy wyprodukowane przez Dongfeng. Każdy z nich mierzy 6,4 metra długości, może przetransportować ładunek o masie 3,2 tony oraz przejechać 330 km na jednym zbiorniku wodoru. Ciężarówki zostały wyposażone w silniki o mocy zaledwie 40 KM.

Samochody wejdą w skład floty Shanghai Sinotran New Energy i będą wykorzystywane gównie do przewozu towarów w obrębie miasta.
500 wodorowych ciężarówek pojawi się w Szanghaju jeszcze w 2018 r. Według Randy'ego MacEwena, dyrektora generalnego Ballard, będzie to największa flota samochodów ciężarowych zasilanych ogniwami paliwowymi na świecie.

W 2017 r. Komisja ds. Nauki i Technologii Szanghaju, Miejska Komisja Gospodarki i Informacji Szanghaju oraz Miejska Komisja Rozwoju i Reform Szanghaju ogłosiły plan, na podstawie którego do 2020 r. w mieście ma powstawać 3 000 FCEV rocznie. Obecnie w obszarze metropolii funkcjonują dwie stacje tankowania wodoru, dwie kolejne zostaną uruchomione w pierwszej połowie bieżącego roku. Do 2020 r. łączna liczna punktów tego typu ma wynosić od pięciu do dziesięciu.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Elektromontaż Wschód
Gazterm 2018
Innsoft



cire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE