ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

3M, Bosch oraz Great Wall dołączają do Rady Wodorowej
14.03.2018r. 19:20

Rada Wodorowa (ang. Hydrogen Council) powiększyła się o 11 nowych członków z Azji, Ameryki Północnej oraz Europy. Wśród nich znalazły się takie podmioty jak 3M, chiński koncern motoryzacyjny Great Wall oraz Bosch.

Jak powiedział Benoît Potier, współprzewodniczący Rady i jednocześnie dyrektor generalny francuskiego koncernu chemicznego Air Liquide:
"Cieszę się, że coraz więcej wiodących firm z całego świata angażuje się w rozwój wodoru, uznając go za kluczowe rozwiązanie w zakresie przemian energetycznych. Od momentu powstania Rady w ubiegłym roku, nasze działania nabrały silnego rozpędu. Aktywne uczestnictwo w międzynarodowych imprezach wysokiego szczebla, takich jak Światowe Forum Ekonomiczne, Szczyt Klimatyczny w Nowym Jorku, One Planet Summit i COP23, doprowadziło do znacznych postępów w kontaktach z decydentami i rządami. Naszym priorytetem w 2018 r. będzie kontynuowanie szybkiego tempa pracy wraz z globalnymi partnerami i organizacjami międzynarodowymi, tak aby uczynić wodór codziennością".

Rada została powołana do życia na początku 2017 r. podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Jej cel stanowi promocja wodoru jako paliwa w szeroko pojętym sektorze energetycznym. W skład Rady wchodzi 24 firm m. in. Air Liquide, Audi, BMW, Daimler, Engie, General Motors, Honda, Hyundai, Mitsubishi, Royal Dutch Shell, Statoil, Total oraz Toyota. Ich łączne przychody przekraczają 1,6 biliona euro, zaś zatrudnienie wynosi niemal 2,5 miliona osób.

Według Rady, rosnące zainteresowanie ze strony inwestorów oraz prawodawców, w okresie od pięciu do dziesięciu najbliższych lat może doprowadzić do przełomu w zakresie rozwoju technologii wodorowych. Wodór jest w stanie zaspokoić 18% światowego zapotrzebowania na energię, zredukować emisje CO2 o 6 miliardów ton, zaś do połowy wieku stworzyć rynek warty 2,5 biliona dolarów oraz wykreować 30 milionów nowych miejsc pracy. Ponadto spowoduje spadek popytu na ropę naftową o 20 milionów baryłek dziennie.
Prognozy Rady zakładają, że do 2030 r. wodór może stać się paliwem napędzającym od 10 do 15 milionów samochodów osobowych oraz 500 tysięcy pojazdów ciężarowych.

Aby zrealizować tak ambitne cele, potrzebne są znaczne nakłady finansowe na poziomie od 20 do 25 miliardów dolarów rocznie - w sumie około 280 miliardów dolarów do 2030 r. Inwestycje muszą być przy tym podparte długoterminową, skoordynowaną polityką.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Elektromontaż Wschód
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE