Tauron i KGHM chcą wybudować nowy blok w Elektrowni Blachownia
30.04.2009r. 19:17
Tauron Polska Energia oraz KGHM Polska Miedź SA podpisały 30 kwietnia list intencyjny o współpracy przy budowie węglowego bloku energetycznego na terenie Elektrowni Blachownia w Kędzierzynie - Koźlu, należącej do Południowego Koncernu Energetycznego - największego wytwórcy energii w Grupie Tauron.
Firmy zobowiązały się do powołania w ciągu tygodnia zespołu roboczego, którego zadaniem będzie przygotowanie koncepcji współdziałania i modelu realizacji tego przedsięwzięcia. Zespół przedstawi wyniki prac do 30 września br.
Odbudowa mocy wytwórczych jest priorytetem dla Taurona zapisanym w "Strategii korporacyjnej Grupy Tauron do 2012 roku z perspektywš do 2020 roku". Dokument zakłada rozpoczęcie budowy nowych mocy na poziomie 3000 MW do 2012 roku. Większość inwestycji w tym zakresie przeprowadzona będzie w Południowym Koncernie Energetycznym.
Dywersyfikacja źródeł przychodu i wejście w branżę energetycznš to także jeden z punktów niedawno ogłoszonej "Strategii KGHM Polska Miedź S.A. na lata 2009 - 2018".