Prevac usprawnia zarządzanie produkcją i projektami, wdrażając IFS Applications
16.02.2012r. 10:03
Firma Prevac sp. z o.o., producent zaawansowanej aparatury badawczo-pomiarowej, wdrożyła system IFS Applications w celu optymalizacji zarządzania złożonymi procesami produkcyjnymi i projektami realizowanymi na zamówienie.
Prevac sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji aparatury naukowo-badawczej wykorzystywanej do badań w warunkach wysokiej (HV) i ultra-wysokiej (UHV) próżni. Firma ma mieszany model projektowo-produkcyjny, począwszy od realizacji projektów na zamówienie, poprzez produkcję na zamówienie, montaż na zamówienie aż do krótkoseryjnej produkcji na magazyn.
W 2009 r. podjęto w firmie decyzję o zmianie zintegrowanego systemu wspomagającego zarządzanie klasy ERP. Po dokładnej analizie rynku dostawców ERP wybrano rozwiązanie firmy IFS. O wyborze zdecydowały m.in. takie czynniki, jak wysoki stopień dopasowania wersji standardowej systemu IFS Applications do oczekiwań firmy oraz jego elastyczność zapewniająca dostosowanie systemu do zmieniających się warunków biznesowych w ramach standardowo wbudowanej funkcjonalności. Wdrożeniem systemu IFS Applications objęto takie obszary działalności firmy, jak produkcja, zarządzanie projektami, zarządzanie dokumentacją, gospodarka remontowa, zarządzanie relacjami z klientami, sprzedaż i serwis, finanse, zasoby ludzkie oraz płace.
„Ogromną rolę odgrywa system w obszarach zarządzania produkcją i projektami, w których firma do czasu wdrożenia IFS Applications odczuwała ogromny niedosyt. Zaawansowane planowanie produkcji i projektów wsparte systemem stało się faktem, a dane zgromadzone w tych procesach umożliwiają nam lepsze wykorzystanie posiadanych zasobów i naszego potencjału” – powiedział Mariusz Czarnecki, Dyrektor ds. IT w Prevac sp. z o.o.
„Firmy działające w środowisku produkcji mieszanej mają często problem z wyborem jednego pakietu oprogramowania biznesowego, który będzie w stanie spełnić wszystkie zróżnicowane wymagania. Cieszymy się, że IFS Applications zapewnia firmie PREVAC sp. z o.o. pełne wsparcie zarządzania złożoną produkcją i projektami” – powiedział Marcin Taranek, Prezes Zarządu IFS CEE.
IFS