ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
29.06.2017r. 16:56

W Zakopanem zakończyło się spotkanie ministrów środowiska Grupy Wyszehradzkiej oraz Bułgarii. W trakcie posiedzenia ministrowie podsumowali polską prezydencję w grupie V4. Od lipca 2017 r. prezydencję tę przejmują Węgry.
29.06.2017r. 11:34

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, niemiecka kanclerz Angela Merkel podkreśliła, że Unia Europejska jest "bardziej zdeterminowana niż kiedykolwiek", aby porozumienie klimatyczne dotyczące zmian klimatu stało się sukcesem po tym jak USA wycofały się z tej umowy. Podkreśliła także, że nie będzie :unikać napięć" z udziałem prezydenta USA, Donalda Trumpa, który przyleci w lipcu do Hamburga na szczyt Państw G20.
29.06.2017r. 09:09

Jak poinformował BiznesAlert.pl, instytuty badawcze oraz przedsiębiorstwa z państw Grupy Wyszehradzkiej (Czechy, Słowacja, Węgry i Polska) wezmą udział w pracach międzynarodowego centrum badawczego, które będzie działało w oparciu o budowany w Rosji najmocniejszy na świecie wielofunkcyjny reaktor badawczy na prędkich neutronach typu MBIR.
28.06.2017r. 12:20

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, naukowcy z amerykańskiego uniwersytetu Duke zbadali jak zanieczyszczone powietrze może przekładać się na pracę instalacji fotowoltaicznych. Pod lupę wzięli m.in. Chiny i Indie, czyli kraje, które biją rekordy nowych instalacji PV, ale które jednocześnie mają duży problem z niską jakością powietrza.
28.06.2017r. 11:18

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Finlandia dołączy do grona krajów z basenu Morza Bałtyckiego, które produkują energię z morskich elektrowni wiatrowych. To efekt pilotażowego projektu, którego budowa już się rozpoczęła.
28.06.2017r. 09:22

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, europejskie firmy z sektora energetycznego działające w ramach utworzonej w tym tygodniu inicjatywy "Make Power Clean" podkreślają, że nasze rachunki nie powinny wspierać funkcjonowania najbardziej emisyjnych elektrowni.
27.06.2017r. 14:38

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, w nowej edycji raportu "Global PV Inverter and MLPE Landscape" amerykańska firma konsultingowa GTM Research informuje o rekordowym wolumenie sprzedaży inwerterów fotowoltaicznych w 2016 r. i pokazuje jak tanieją te urządzenia.
27.06.2017r. 14:12

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Lidl coraz mocniej wchodzi do branży energetycznej. Teraz we współpracy z niemieckim koncernem energetycznym E.ON zaoferuje swoim klientom energię elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych posiadających certyfikat TÜV.
27.06.2017r. 14:04

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, gruziński miks energetyczny jest zdominowany przez produkcję energii z elektrowni wodnych. Coraz większym uzupełnieniem dla hydroelektrowni ma być energetyka słoneczna i wiatrowa, w tym realizowana na poziomie gospodarstw domowych, które teraz zyskają prawo do produkcji energii i czerpania korzyści z wprowadzenia do sieci niewykorzystanych nadwyżek.
27.06.2017r. 12:11

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, duński Vestas ma dostarczyć elektrownie wiatrowe dla największego beneficjenta aukcji dla OZE, którą ostatnio rozstrzygnięto w Rosji. Musi jednak spełnić jeden warunek będący konsekwencją zasad rosyjskiego systemu aukcyjnego.PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE