ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
18.08.2017r. 13:59

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, naukowcy ze Stanów Zjednoczonych, którzy wyniki swoich badań opublikowali na łamach "Nature", policzyli jak produkcja czystej energii z amerykańskich elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych przełożyła się na poprawę jakości powietrza i wynikającą z tego mniejszą liczbę przedwczesnych zgonów.
18.08.2017r. 12:31

Jak czytamy w serwisie pb.pl który powołuje się na agencję Interfax, rosyjskie Ministerstwo Energii rozpoczęło czasowe wyłączenia energii elektrycznej na Krymie co ma pozwolić uniknąć przeciążenia systemu przesyłowego.
18.08.2017r. 12:23

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, utworzona niedawno spółka SolarWorld Industries GmbH, która przejęła aktywa SolarWorld AG, wznowiła produkcję ogniw i modułów fotowoltaicznych. Sprawy związane z postępowaniem upadłościowym SolarWorld AG nie zostały jednak jeszcze sfinalizowane. Ponadto, nierozwiązana pozostaje kwestia ewentualnego odszkodowania, które SolarWorld miałby zapłacić producentowi polikrzemu Hemlock i którego wysokość może sięgnąć niemal 800 mln dolarów.
18.08.2017r. 10:52

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, władze stolicy Wielkiej Brytanii wyznaczyły cel podwojenia obecnego potencjału fotowoltaiki do roku 2030. W Londynie mają wówczas działać elektrownie fotowoltaiczne o mocy 200 MW. Burmistrz Sadiq Khan zapowiada, że do 2050 r. brytyjska stolica stanie się zeroemisyjna. Już od 2019 r. zeroemisyjne mają być wszystkie powstające w niej budynki.
17.08.2017r. 14:07

Jak poinformował serwis pb.pl, zdaniem analityka motoryzacyjnego Robina Zhu z Bernstein Research, nowy model Hyundai będzie konkurencyjny, gdy pojawi się po 2021 r., nawet pomimo tego, że Tesla najprawdopodobniej przekroczy oczekiwany zasięg.


17.08.2017r. 11:06

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, operator energetyczny z graniczącego z Polską landu Maklemburgia-Pomorze Przednie rozbudował infrastrukturę służącą magazynowaniu nadwyżek energii produkowanej z odnawialnych źródeł energii. W ostatnich dniach uruchomiono też największy magazyn energii w landzie Saksonia.
17.08.2017r. 09:14

Jak poinformował BiznesAlert.pl powołując się na szwedzkie i duńskie media, Nordea z siedzibą w Sztokholmie od lat współpracuje z rosyjskim potentatem w energetyce jądrowej - Rosatomem, który oprócz atomu na potrzeby cywilne rozwija i utrzymuje potencjał jądrowy rosyjskiej armii. Zdaniem szwedzkich organizacji pozarządowych to zła wiadomość.
17.08.2017r. 06:46

Jak poinformował BiznesAlert.pl, udało się ustalić, kto stał za przeprowadzonym w kwietniu tego roku masowym atakiem hakerskim na firmy z branży energetycznej i wydobywczej. Okazało się, że za organizacją próby włamań do ok. 4 tys. spółek stał jeden haker - podała zajmująca się cyberbezpieczeństwem firma Check Point Software Technologies.
17.08.2017r. 06:43

Jak poinformował BiznesAlert.pl, Szwajcaria i Unia Europejska są coraz bliżej powiązania swoich systemów handlu emisjami. Bruksela oraz Berno udzieliły formalnego poparcia dla takiego rozwiązania.
16.08.2017r. 15:24

Jak poinformował BiznesAlert.pl, zakończyła się druga w tym roku aukcja dla energetyki wiatrowej na lądzie. Dzięki temu moc wytwórcza zwiększy się nawet o 1 GW.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE