ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
14.02.2018r. 13:48

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, rząd Francji poinformował o rozstrzygnięciu kolejnych aukcji dla fotowoltaiki. Pierwsza dotyczyła projektów fotowoltaicznych uznanych za innowacyjne. Natomiast druga była kolejną aukcją dedykowaną deweloperom naziemnych farm fotowoltaicznych.
14.02.2018r. 13:32

Koalicjanci tworzący niemiecki rząd zawarli umowę, która może określić ostateczny termin zakończenia produkcji energii z węgla w Niemczech ̶ pisze Clean Energy Wire. Specjalna Komisja powołana w ramach porozumienia koalicyjnego uzgodnionego między socjaldemokratami i konserwatystami Angeli Merkel, stworzy harmonogram prac związanych z zamykaniem elektrowni węglowych - czytamy w BiznesAlert.pl.
14.02.2018r. 12:52

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, duński koncern energetyczny Orsted, który buduje u wybrzeży Wielkiej Brytanii największą na świecie morską farmę wiatrową, właśnie wybrał dostawcę turbin.
14.02.2018r. 11:18

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, naukowcy z niemieckiego instytutu ISFH poinformowali o opracowaniu krystalicznego ogniwa fotowoltaicznego typu p charakteryzującego się rekordową sprawnością. Takie ogniwa są obecnie zdecydowanie najczęściej wykorzystywane przez producentów modułów fotowoltaicznych.
14.02.2018r. 11:12

Niemiecka grupa energetyczna Innogy poinformowała w środę o zakupie dwóch dużych projektów farm fotowoltaicznych w Australii.
14.02.2018r. 09:02

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Chińczycy mogą stać się współwłaścicielem jednego z największych europejskich operatorów systemu przesyłowego - działającego w Niemczech 50 Hertz. Wcześniej Niemcy sceptycznie podchodzili do przejmowania przez Chińczyków ich energetycznych aktywów. Nie inaczej może być tym razem. Potencjalnej transkacji przychylny jest natomiast zarząd 50 Hertz.
14.02.2018r. 08:59

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Europejski Bank Inwestycyjny przyznał preferencyjną pożyczkę, która umożliwi szwedzkiej firmie Northvolt uruchomienie pilotażowej linii, na której będą powstawać baterie litowo-jonowe i która ma ruszyć już w najbliższych miesiącach.
14.02.2018r. 07:22

Carnegie Clean Energy wraz z Lend Lease wygrały przetarg na budowę elektrowni wiatrowej, słonecznej i magazynu energii w Kalbarri w Zachodniej Australii. Będzie to największa tego typu inwestycja w regionie - czytamy w BiznesAlert.pl.
14.02.2018r. 07:08

Międzynarodowa Agencja Energii prognozuje w scenariuszu zakładającym zwrot energetyczny, że do 2040 roku inwestycje w sektor energetyczny sięgną 19,3 bln dolarów. Rocznie średnio 800 mld dolarów będzie wydawane na nowe moce wytwórcze i sieć potrzebną do przesyłu energii.
14.02.2018r. 06:54

Obciążenie paliwem zaprojektowanego przez Westinghouse, pierwszego na świecie reaktora jądrowego typu AP1000 zostało opóźnione z powodu "problemów związanych z bezpieczeństwem". Reaktor trzeciej generacji, zlokalizowany w Sanmen w prowincji Zhejiang, miał rozpocząć swoją pracę w 2014 roku. Jest to kolejne z długiej linii niepowodzeń, które wystąpiły podczas budowy tej siłowni jądrowej - czytamy w BiznesAlert.pl.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Elektromontaż Wschód
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE