ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
25.09.2017r. 06:50

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, spółka Nord Stream 2 AG złożyła wniosek do rządu fińskiego o zgodę na przeprowadzenie gazociągu przez fińską wyłączną strefę ekonomiczną. Podobne wnioski zostały już złożone w Szwecji i Danii. Jednak Helsinki, odmiennie niż tamte kraje, oceniają projekt Nord Stream 2 wyłącznie pod względem zgodności ze standardami środowiskowymi. Kopenhaga i Sztokholm patrzą zaś na aspekty bezpieczeństwa oraz zgodności z założeniami Unii Energetycznej.
22.09.2017r. 16:55

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, zakończył się planowy, coroczny remont gazociągu Nord Stream. Przesył magistralą został wznowiony w czwartek wieczorem, a więc wcześniej, niż zakładano - podała agencja Interfax.
22.09.2017r. 06:11

Jak przypomina "Rzeczpospolita", Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście złożył 7 lat temu skargę do Sądu Administracyjnego w Hamburgu dotyczącą głębokości ułożenia rurociągu Nord Stream, co miałoby utrudniać ruch statków. Po jej odrzuceniu 2 lata temu, spółka złożyła odwołanie, a teraz oczekuje decyzji w tej sprawie.
22.09.2017r. 05:39

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, Komisja Europejska w odpowiedzi skierowanej do prof. Jerzego Buzka, przewodniczącego Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE) Parlamentu Europejskiego podkreśla, że w kontekście reżimu prawnego wobec Nord Stream 2 pojawił się "konflikt prawa", który najlepiej rozwiązać dzięki negocjacjom międzynarodowym. List jest określony jako "poufny", ale dostęp do niego uzyskał portal Politico.
22.09.2017r. 05:34

Premierzy Rosji i Finlandii dyskutowali w Petersburgu o relacjach dwustronnych, a głównym tematem rozmów był mający przebiegać po dnie Bałtyku gazociąg Nord Stream 2. Szef rządu Rosji skrytykował Komisję Europejską, która uważa, że istnieje"luka prawna", przez którą trzeba wynegocjować specjalny reżim prawny dla tego projektu. Rosjanin pochwalił Finlandię za "konstruktywne" stanowisko. Tymczasem Helsinki w sprawie Nord Stream 2 patrzą na Brukselę i od decyzji Komisji uzależniają dalsze losy projektu.
21.09.2017r. 20:04

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew zarzucił w czwartek Stanom Zjednoczonym, że "chcą pogrzebać" projekt gazociągu Nord Stream 2. Skrytykował też postawę Komisji Europejskiej w sprawie gazociągu i ocenił, że Finlandia zajmuje konstruktywne stanowisko.
21.09.2017r. 16:32

Komisja Europejska zdecydowała o przyznaniu 79 mln euro na budowę gazociągu Zdzieszowice-Wrocław. Inwestycja ma zwiększyć bezpieczeństwo przesyłu gazu w rejonie Dolnego Śląska i Opolszczyzny. To konkretny przykład solidarności - podkreśliła komisarz ds. polityki regionalnej.
21.09.2017r. 13:33

Jak czytamy w BiznesAlert, decyzja Rady Unii Europejskiej w sprawie udzielenia Komisji Europejskiej mandatu do rozmów o reżimie prawnym dla budowy gazociągu Nord Stream 2 może zostać przyjęta najwcześniej w grudniu 2017 roku - informuje agencja TASS, powołując się na anonimowe źródło w KE.
21.09.2017r. 13:15

Jak czytamy w BiznesAlert, Ukraina przeprowadza reformy sektora gazowego, ale ich tempo jest niewystarczające. Oddala się także perspektywa uwolnienia cen gazu, czego domagają się zachodni kredytodawcy. - Cena gazu nie powinna zależeć od czynników politycznych - przekonuje prezes Naftogazu Andriej Kobolew.
21.09.2017r. 09:25

Jak czytamy w BiznesAlert, sprzedaż 46,65 procent udziałów Unipera, spółki-córki niemieckiego E.onu, na korzyść Fortum uczyniłaby z tej fińskiej spółki partnera Gazpromu przy projekcie Nord Stream 2 - pisze Kommiersant.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE