ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska





SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
20.03.2018r. 19:38

Doprowadzenie do "jak najmniej kosztownej" fuzji PKN Orlen i Lotosu to obecnie najważniejsze zadanie dla zarządów obu spółek - poinformował dziennikarzy minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas "Tweetupu" w Kancelarii Premiera.
20.03.2018r. 17:02

Ze względu na wysokie obciążenia dla pracowników oraz pracodawców należy rozważyć obniżenie podstawowej składki na PPK do np. 1 proc. - wynika z opinii PKN Orlen do projektu ustawy. W ocenie koncernu, należy również zrezygnować z automatycznego ponownego zapisu dla osób, które zrezygnowały z PPK.
20.03.2018r. 16:01

Ponad tysiąc wniosków o dofinansowanie wymiany źródeł ogrzewania na proekologiczne wpłynęło do łódzkiego magistratu. Władze Łodzi zapewniają, że jest to rekordowa liczba i obiecują przyznanie dotacji wszystkim, którzy złożą prawidłowo przygotowany wniosek.
20.03.2018r. 15:33

Rada Ministrów przyjęła we wtorek nowelizację ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych oraz niektórych innych ustaw, która tworzy Fundusz Niskoemisyjnego Transportu oraz przewiduje dodatkowe środki m.in. na walkę ze smogiem dla Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - podał resort energii na stronie internetowej.
20.03.2018r. 13:56

Sposób osiągnięcia ustawowych celów dla niskoemisyjnej komunikacji miejskiej był jednym z tematów dyskusji na Polskim Kongresie Paliw Alternatywnych. Jako tańszą alternatywę autobusów na prąd wskazywano pojazdy napędzane CNG.
20.03.2018r. 12:58

Orlen rozszerzył możliwość wynajmu aut na minuty o stacji zlokalizowanych na terenie na Śląsk i do Zagłębia. Obecnie w całej Polsce do dyspozycji klientów pozostaje 107 dedykowanych miejsc parkingowych na 70 obiektach pod marką koncernu.
20.03.2018r. 11:54

Wyprodukowanie w całości polskiego samochodu elektrycznego jest dużym wyzwaniem. Dlatego trzeba znaleźć balans pomiędzy tym, co już dostępne i tanie, a tym co w Polsce powinno być produkowane, aby rozwinąć ten rynek.
20.03.2018r. 11:44

W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach europejskich, państwo przejmuje część własności w sektorach, które mają strategiczne znaczenie dla gospodarki. Taka ingerencja choć pomaga ustabilizować sytuację branży, to może się odbić na konkurencyjności i wynikach działających w niej firm - wynika z raportu DNB Bank Polska i firmy doradczej PwC. Zaangażowanie państwa ma też przełożenie na ocenę ratingową przedsiębiorstwa, która potwierdza jego wypłacalność i wiarygodność kredytową. - Właściciel państwowy może mieć pozytywny wpływ na ocenę ratingową przedsiębiorstwa, ponieważ stoi za nim duże zaplecze w postaci Skarbu Państwa - zauważa Marcin Petrykowski, dyrektor zarządzający S&P w Polsce.
20.03.2018r. 08:00

Polska może stać się liderem niskoemisyjnej komunikacji zbiorowej - ocenia raport, który we wtorek zostanie przedstawiony na Polskim Kongresie Paliw Alternatywnych. Szacuje się, że w ciągu 10 lat w Polsce przybędzie 3,5 tys. nowych autobusów na prąd i gaz.
20.03.2018r. 06:31

Od czerwca w ofertach banków mają się pojawić pilotażowe oferty kredytów hipotecznych z preferencyjnymi stopami procentowymi lub dodatkowym finansowaniem zakupu albo budowy efektywnego energetycznie domu - informuje "Puls Biznesu".

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Elektromontaż Wschód
Gazterm 2018
Innsoft



cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE