ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
19.02.2018r. 14:17

Jak czytamy w serwisie pb.pl, Węglokoks sprowadził dwa transporty węgla z USA i oczekuje jeszcze na trzeci. Import surowca ze Stanów Zjednoczonych stanowił 6,3 proc. całkowitego importu w 2017 roku.
19.02.2018r. 10:59

Łukasz Bugaj
Analityk, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska

Od dłuższego czasu wiadomo, że Arabia Saudyjska zamierza przeprowadzić IPO swojej perły w koronie, czyli spółki Aramco. Debiut ma szansę być największym w historii, ale do jego przeprowadzenia potrzebna jest odpowiednia cena ropy, by uzyskać jak najkorzystniejszą wycenę spółki.
19.02.2018r. 10:09

Poufne dokumenty z amerykańskiego śledztwa poświadczają, że w samochodach Daimlera było stosowane oprogramowanie, które mogło ułatwiać dieslom firmy przejście testów emisji - podała agencja Reutera za niemiecką gazetą "Bild am Sonntag".
19.02.2018r. 08:01

Ropa w USA zyskuje w poniedziałek 1,4 proc., bo globalne giełdy akcji ozdrowiały, poprawił się sentyment wśród inwestorów, a słaby dolar nadal zachęca do zakupu surowców wycenianych w tej walucie - podają maklerzy.
19.02.2018r. 07:15

Kurs australijskiego węgla koksującego podawany przez The Steel Index Ltd oraz obliczane przez agencję Bloomberg ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok i ceny paliw.
16.02.2018r. 19:32

BP poinformowało o odkryciu dwóch nowych złóż węglowodorów. Dzięki temu znacząco wzrośnie wydobycie ropy naftowej i gazu w tym obszarze. Nowe źródła ropy i gazu znaleziono na polach Capercaillie i Achmelvich, które znajdują się w centralnej strefie przybrzeżnej na zachód od Szetlandów - czytamy w BiznesAlert.pl.
16.02.2018r. 14:11

Norweski Statoil ogłosił, że osiągnął znacznie lepsze od spodziewanych wyniki finansowe za czwarty kwartał 2017 roku, co przełoży się na wzrost wartości wypłacanych dywidend. Przy tej okazji podano również informację o obniżeniu kosztu wydobycia ropy w pierwszej fazie projektu morskiego Johan Sverdrup. Obecnie kształtuje się on poniżej 15 dol. za baryłkę, co zdaniem analityków z Rystad Energy jest kwotą znacznie niższą niż w amerykańskich projektach łupkowych - czytamy w BiznesAlert.pl.
16.02.2018r. 08:12

Ropa w USA zyskała na atrakcyjności dzięki osłabieniu się amerykańskiego dolara do najniższego poziomu od 3 lat. Surowiec na giełdzie w Nowym Jorku drożeje i zakończy pierwszy w tym miesiącu tydzień ze wzrostem notowań - podają maklerzy.
16.02.2018r. 07:13

Notowania metali bazowych na London Metal Exchange, kurs australijskiego węgla koksującego podawany przez The Steel Index Ltd oraz obliczane przez agencję Bloomberg ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok i ceny paliw.
16.02.2018r. 06:57

Wydobycie ropy ze złóż położonych na Morzu Północnym przyniesie brytyjskiemu Skarbowi Państwa około 1 mld funtów podatku w tym roku budżetowym, szacuje Oil & Gas UK. Wzrost ceny ropy Brent na międzynarodowych rynkach w połączeniu z wyższą produkcją i niższymi kosztami spowodowały odwrócenie kilkuletniego trendu spadkowego, obserwowanego do tej pory - czytamy w BiznesAlert.pl.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Elektromontaż Wschód
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE