REKLAMA
REKLAMA  
ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO

PGNiG
ENEA
EDF

ATOS
ORACLE

EuRoPol GAZ

SYGNITY

ELECTRUM

PATRON SERWISU INFORMACYJNEGO
CMS Polska


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
31.07.2014r. 06:52

Jak czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, według prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta opłata za nielegalny pobór energii, poprzez swoją wysokość, pełni rolę odstraszającą, a więc analogiczną do sankcji karnej.
31.07.2014r. 06:31

Po ostatnim raporcie NIK dotyczącym elektrowni wiatrowych, w którym izba wytknęła liczne nieprawidłowości podczas budowy farm wiatrowych, polskie wiatraki czeka kontrola. Jeśli te okażą się zbyt uciążliwe dla otoczenia, możliwa będzie rozbiórka masztów - napisał "Dziennik Gazeta Prawna".
31.07.2014r. 06:25

Jak podał pb.pl powołując się na agencję Reuters, Norwegia poinformowała, że przyłączy się do sankcji ekonomicznych wobec Rosji ogłoszonych przez Unię Europejską i USA. W tym samym czasie ten sam Reuters podał, że norweska firma North Atlantic Drilling podpisała z Rosnieftem umowę dotyczącą wykorzystania sześciu morskich platform wiertniczych do 2022 roku.
31.07.2014r. 06:17

Sytuacja cenowa na rynku węgla się zmienia - ocenia w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Michał Sobel, wiceprezes ds. sprzedaży 
i marketingu Kompanii Węglowej i podkreśla, że okres niskich cen już się skończył.
31.07.2014r. 05:54

Jak poinformował gazlupkowy.pl, australijski koncern Liquefied Natural Gas Limited planuje uruchomienie dwóch terminali LNG w Kanadzie i w USA. Koncern negocjuje już zakupu paliwa z pobliskich złóż gazu, uważając że kanadyjski gazoport idealnie nadaje się do przesyłu LNG do Europy.
31.07.2014r. 05:45

Firma Shanghai Electric Group, która złożyła najtańszą ofertę w przetargu na budowę nowego bloku w Elektrowni Turów, ale go nie wygrała, po oddaleniu jej odwołania przez Krajową Izbę Odwoławczą nie zamierza odpuszczać - wynika z informacji "Parkietu".
31.07.2014r. 05:32

Jak poinformował gazlupkowy.pl, Komisja Europejska rozpoczęła postępowanie przeciwko Polsce dotyczące wprowadzonych w zeszłym roku przepisów umożliwiających wykonanie odwiertów w poszukiwaniu gazu łupkowego do 5000 m bez konieczności sporządzenia oceny oddziaływania na środowisko.
31.07.2014r. 05:10

Wiceminister Skarbu Państwa Zdzisław Gawlik spotkał się z Philipem Hammondem, ministrem spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii. Tematem rozmów była między innymi energetyka.
30.07.2014r. 23:19

Rząd Jemenu ogłosił w środę prawie dwukrotną podwyżkę cen paliwa w ramach reformy subsydiów rządowych w celu obniżenia deficytu budżetowego. Niezadowoleni mieszkańcy stolicy wylegli na ulice; w demonstracjach zginęła kobieta.
30.07.2014r. 21:25

Sankcje sektorowe nałożone przez UE na Rosję w związku z jej rolą w kryzysie ukraińskim "nieuchronnie" doprowadzą do wyższych cen energii na europejskim rynku - oświadczyło w środę rosyjskie MSZ. Zarzuciło UE, że jej polityka jest dyktowana przez USA.

REKLAMA

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Legg Mason TFI
FST - Grupa Brokerska
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
BiznesAlert
paliwa
Innsoftcire
©2002-2014
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE
LID