ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska

KOMENTARZE
20.03.2018r. 11:18

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej rozpoczęły bieżący tydzień praktycznie neutralnie. Cena surowca typu WTI w Stanach Zjednoczonych utrzymała się ponad poziomem 62 USD za baryłkę, a dzisiaj rano pnie się w górę, docierając do okolic 62,70-62,80 USD za baryłkę.
19.03.2018r. 19:55

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
W historii zawsze można znaleźć odpowiednie analogie. Od początku kiedy ludzie wynaleźli samoloty, od razu interesował ich problem w jaki sposób trafić z góry w wybrany cel (przeważnie bombą). Od początku też zarysowały się dwie przeciwstawne strategie - zrzucać dużo i na wszystko jak leci (licząc że w końcu w coś się trafi), albo próbować selektywnie naprowadzić na cel i trafić dokładnie w punkt. Patrząc na historyczne analogie, zawsze można wrócić do naszej krajowej energetyki. Pytanie jaką strategie zastosować: rozwiązanie huraganowe i dywanowe ( czyli iść "po całości") czy też selektywne wybieranie celów do realizacji.
19.03.2018r. 12:46

Ole Hansen
Szef działu strategii rynków towarowych, Saxo Bank
Cena ropy znalazła się w zwężającym się przedziale, co wskazuje na to, że już niedługo nastąpi wybicie. Niemal rekordowa długa pozycja funduszy hedgingowych może jednak ograniczyć potencjał wzrostowy, o ile nie pojawi się wyraźne zagrożenie dla dostaw.
19.03.2018r. 10:07

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej radziły sobie nieźle w drugiej połowie poprzedniego tygodnia, czego rezultatem był powrót cen amerykańskiej ropy WTI w okolice 62 USD za baryłkę. Początek nowego tygodnia przynosi już jednak spokojne spadkowe odreagowanie - chociaż jego siła jest niewielka.
15.03.2018r. 10:43

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Bieżący tydzień na rynku ropy naftowej upływa bez większych niespodzianek. Cena surowca gatunku WTI w Stanach Zjednoczonych rozpoczęła tydzień od zniżki, jednak wczoraj odbiła w górę po dotarciu w okolice psychologicznej bariery na poziomie 60 dol. za baryłkę. Dzisiaj rano notowania ropy WTI poruszają się w pobliżu poziomu 61 dol. za baryłkę.
14.03.2018r. 21:13

Jerzy Kurella, Instytut Staszica
Dawno niespotykane niskie temperatury w Polsce spowodowały, że 27 lutego bieżącego roku nastąpiło rekordowe zapotrzebowanie na moc elektryczną w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym. Jak poinformowało PSE tego dnia wieczorem zarejestrowane zapotrzebowanie krajowe wyniosło ponad 26 300 MW. Tak wysokie zapotrzebowanie na energię elektryczną, przy braku jakiejkolwiek sytuacji kryzysowej - bo chyba za taką nie można uznać kilkunastostopniowych mrozów o tej porze roku - po raz kolejny daje asumpt do zadania pytania o kolejne inwestycje w bloki energetyczne w Polsce.
14.03.2018r. 07:30

Gazociąg Polska-Litwa wpisuje się w unijne plany łączenia rynków gazu, wspiera bezpieczeństwo energetyczne i pozwala rozwijać regionalny rynek gazu - powiedział PAP naczelny portalu BiznesAlert Wojciech Jakóbik.
13.03.2018r. 16:11

Utrzymanie bezpieczeństwa dostaw energii oraz zwiększenie konkurencyjności - to zdaniem Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej główne priorytety związane z wdrażaniem jednolitego rynku energii elektrycznej na całym obszarze Unii Europejskiej. 13 marca 2018 w Warszawie odbyła się prezentacja raportu PKEE pt: "Rynkowe Kodeksy Sieci. Na drodze do stworzenia paneuropejskiego rynku energii elektrycznej."
13.03.2018r. 15:29

"Przemysł energetyczny w Polsce będzie podlegał intensywnym zmianom, co musi wywołać nowe podejście do bezpieczeństwa, polegające na wprowadzeniu technik informacyjnych i cyfryzacji - uważa ekspert ds. bezpieczeństwa procesowego prof. Adam Markowski z Politechniki Łódzkiej.
13.03.2018r. 12:42

Eksperci innogy
Na rynku spot dla energii elektrycznej z uwagi na ochłodzenie, ceny w dni robocze utrzymywały się na poziomie przekraczającym 200 PLN/MWh. Siarczysty mróz, który na przełomie lutego oraz marca dotknął niemal całą Europę, przełożył się również na rekordowe zapotrzebowanie na gaz ziemny. Sytuacja ta odbiła się w wycenach surowca na rynkach spot, gdzie z dnia na dzień bite były nowe rekordy. Natomiast rynek terminowy oparł się presji panujących w Europie mrozów. Na rynku zielonych certyfikatów ostatnie cztery sesje charakteryzowały się wysokim wolumenem obrotu.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Elektromontaż Wschód
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE