ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

KOMENTARZE
28.04.2017r. 05:31

- To przetarcie szlaku i pokazanie, że dostawa skroplonego gazu LNG ze Stanów Zjednoczonych do Polski jest możliwa - powiedział w Polskim Radiu 24 pełnomocnik rządu ds. krytycznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Gość radia odniósł się w ten sposób do kontraktu podpisanego przez PGNiG i amerykańską firmę Cheniere Energy na dostawę tego surowca do Polski.
27.04.2017r. 21:16

Zgodnie z propozycją nowej ustawy o elektromobilności Operatorzy Systemów Dystrybucyjnych będą musieli opracować program budowy punktów ładowania samochodów elektrycznych w 39 gminach. Jest to 1,5% wszystkich gmin w Polsce.
27.04.2017r. 11:20

Bieżący tydzień jest póki co okresem konsolidacji notowań ropy naftowej. Cena amerykańskiej ropy WTI wyhamowała spadki i utrzymuje się tuż powyżej poziomu 49 USD za baryłkę. Niemniej, w krótkoterminowej perspektywie presja spadkowa jest widoczna, o czym świadczy wynik wczorajszej sesji.
Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
27.04.2017r. 08:26

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Wiele wskazuje na to, że polski sektor węglowy powinien przygotować się na kolejny cios, tym razem będzie to przegłosowana przez odpowiednie, europejskie komisje nowa wersja dokumentów referencyjnych określających standardy emisyjne (SO2, pyłów, NOx czy rtęci) czyli tzw. BREF. Ale co tak naprawdę w tym chodzi?
26.04.2017r. 11:37

Aleksander Śniegocki, Urszula Siedlecka
W marcu odnotowano Największy spadek cen paliw transportowych od ponad pół roku. Jednocześnie był to ostatni miesiąc niższych cen gazu dla konsumentów. Jeśli chodzi ceny energii elektrycznej, ciepła sieciowego i paliw stałych, to były one na stabilnym poziomie.
WiseEuropa
26.04.2017r. 11:24

Rafał Bajczuk, Szymon Kardaś, Agata Łoskot-Strachota
Choć komunikaty dotyczące podpisanych umów stwierdzają, że europejskie koncerny pokryją połowę kosztów budowy gazociągu, to z informacji firmy Shell i doniesień medialnych wynika, że najpewniej pełną finansową odpowiedzialność za realizację projektu ponosić będzie Gazprom.
26.04.2017r. 11:19

Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Po sześciu spadkowych sesjach z kolei, notowania amerykańskiej ropy naftowej wczoraj wyhamowały zniżkę. Cena tego surowca w USA delikatnie odbiła się w górę, utrzymując się tuż powyżej poziomu 49 USD za baryłkę. Ruch wzrostowy jest jednak symboliczny w porównaniu do skali wcześniejszych zniżek.
25.04.2017r. 10:13

Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Na początku wczorajszej sesji na rynku ropy naftowej widać było delikatny optymizm inwestorów związany z wynikami I tury wyborów prezydenckich we Francji. O ile na rynku ropy Brent niewielka zwyżka wytrzymała do końca dnia, to cena amerykańskiej ropy WTI szybko powróciła do spadków, kończąc wczorajszą sesję w okolicach 49,20 USD za baryłkę. Dzisiaj rano cena ropy w USA znów delikatnie odbija w górę, jednak presja spadkowa się utrzymuje.

24.04.2017r. 14:54

Ole Hansen,
Szef działu strategii rynków towarowych, Saxo Bank
Niespodziewany wzrost zapasów benzyny w USA, na co wskazały cotygodniowe dane, rozczarował byki na rynku ropy naftowej. Po zwyżce cen o ponad 10 proc. od marca do kwietnia, ceny ropy ograniczyły ten wzrost o około połowę, ponieważ okazało się, że wcześniejszy wzrost był przede wszystkim wynikiem pokrywania krótkich pozycji oraz nasilającego się napięcia geopolitycznego - obecnie wpływ tych czynników jest słabszy.
24.04.2017r. 10:34

Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Miniony tydzień na rynku ropy naftowej upływał pod znakiem dynamicznych przecen. W piątek cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych spada o ponad 2 proc., co sprawiło, że zniżka w całym minionym tygodniu przekroczyła łącznie 6 proc. Dzisiaj rano ceny ropy WTI delikatnie rosną, jednak ruch ten jest niewielki w porównaniu do skali ubiegłotygodniowych zniżek.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Gazterm 2017
paliwa
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE