ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

Zainstaluj wtyczkę (playera) formatu Adobe Flash


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

KOMENTARZE
24.03.2017r. 19:06

Prawda jest taka, że największym emitentem dwutlenku węgla w Europie są Niemcy. W 2016 r. kraj ten zwiększył emisję dwutlenku węgla i to pomimo "bardzo ambitnej" polityki klimatyczno-energetycznej prowadzonej od wielu lat. Niemiecka gospodarka wyemitowała w zeszłym roku ekwiwalent 906 mln ton CO2. W 2015 r. ekwiwalent ten wynosił 902 mln ton. Oczekujemy, że Komisja Europejska będzie szybko wszczynać energiczne śledztwo w tej sprawie i ukarze Niemcy stosownie do wagi przewinienia.
24.03.2017r. 11:37

Łukasz Bugaj
Analityk, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Ten tydzień był kolejnym trudnym okresem dla byków na rynku ropy. Zapasy surowca wciąż utrzymują się na wysokich poziomach i mimo porozumienia OPEC o redukcji podaży, kartel nie zdołał zmniejszyć zapasów do normalnych poziomów. Tym samym nie cichną głosy, że tego celu nie uda się osiągnąć przed końcem obowiązywania dotychczasowego porozumienia i w związku z tym będzie potrzebne jego przedłużenie lub nawet zwiększenie skali cięć.
24.03.2017r. 05:33

Wczoraj w hotelu Mariott w Warszawie odbyła się zorganizowana przez Gaz-System konferencja z udziałem przedstawicieli Traktatu Karty Energetycznej. Udział w niej wzięli przedstawiciele polskiego rządu, a także goście z zagranicy. Model finansowy i doświadczenia pracy pływającego terminala LNG na Litwie przedstawili dziennikarzom pracownicy operatora terminalu w Kłajpedzie, firmy Klapeidos Nafta.
23.03.2017r. 12:01

Wojciech Jakóbik, Redaktor naczelny BiznesAlert.pl
Zakończył się Berlin Energy Transition Dialogue 2017, czyli festiwal promocji niemieckiego modelu transformacji energetycznej. Polacy nie wzięli udziału w dyskusji na ten temat. Pomimo problemów Energiewende w kraju, Niemcy zamierzają używać go jako kolejnego narzędzia soft power w polityce zagranicznej - pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl
22.03.2017r. 21:40

Już za miesiąc, bo w dniu 23 kwietnia 2017 r. odbędzie się pierwsza tura wyborów na stanowisko Prezydenta V Republiki. Francuzi dokonają wyboru pomiędzy Maryną Le Pen (Front Narodowy), a Emmanuelem Macron (radykalnie lewicowa partia "W ruchu!"). Kandydat centroprawicy - Franciszek Fillon, po postawieniu mu zarzutów o fikcyjne zatrudnianie żony i dzieci we własnym biurze poselskim stracił szansę na elekcję.
22.03.2017r. 21:29

Prezydent Obama chciał realizować radykalną "strategię klimatyczną" z pominięciem Kongresu, a poprzez Agencję Ochrony Środowiska i przepisy niższego rzędu. Teraz Trump chce radykalnie odchudzić ekologiczne imperium urzędnicze.
22.03.2017r. 12:24

Aleksander Śniegocki, Urszula Siedlecka
Przeciętne ceny nośników energii w lutym pozostały bez zmian. Obserwowaliśmy przejściowy spadek cen gazu dla gospodarstw domowych. Rośnie udział paliw transportowych w wydatkach Polaków na energię
WiseEuropa
22.03.2017r. 08:21

- Konflikt wokół rozbudowy gazociągu Nord Stream jest sporem o kształt nie tylko europejskiej polityki energetycznej ale także Wspólnej Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa UE. Osią podziału jest solidarność: w jakim stopniu indywidualne państwa członkowskie powinny powstrzymać się od działań narażających na szwank bezpieczeństwo całej wspólnoty? Na ile wszystkie państwa Unii związane są nie tylko literą prawa europejskiego ale także jego duchem? - pisze poseł do Parlamentu Europejskiego Jacek Saryusz-Wolski.
22.03.2017r. 08:17

Komisja Europejska proponuje, aby rynek mocy wspierał nie tylko krajowe moce wytwórcze państw członkowskich, ale także te dostępne za granicą. Polskie Sieci Elektroenergetyczne przypominają o ograniczeniach takiego rozwiązania.
21.03.2017r. 10:09

Wojciech Jakóbik, Redaktor naczelny BiznesAlert.pl
Polakom nie podoba się propozycja ugody Komisji Europejskiej z Gazpromem w ramach śledztwa antymonopolowego. Dlaczego?

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
INSTAL-FILTER SA
Elektrix
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Gazterm 2017
paliwa
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE