ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

KOMENTARZE
27.06.2017r. 18:57

Eksperci innogy
Pomimo braku połączenia 700 MW Litwa-Szwecja (3-18 czerwca) oraz redukcji z 600 do 300MW na połączeniu Polska-Szwecja (16-18 czerwca) i całkowitego wyłączenia w dniach 19-21 czerwca, w systemie utrzymywała się wysoka nadwyżka mocy sprzyjająca niskim cenom. Przyczyniły się do tego okres świąteczny, duża generacja z wiatru,jaka wystąpiła szczególnie w dniach przedświątecznych oraz niezbyt wysokie temperatury.
27.06.2017r. 15:02

Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Ostatnie kilka sesji na rynku ropy naftowej upływa pod znakiem odbicia notowań tego surowca w górę po wcześniejszej fali gwałtownych przecen. Cena amerykańskiej ropy WTI dzisiaj rano oscyluje już w okolicach 43,60 USD za baryłkę. Odbicie notowań ropy naftowej w górę miało uzasadnienie techniczne, jednak potencjał do znaczących zwyżek na tym rynku wciąż jest przytłumiony za sprawą słabych fundamentów.
27.06.2017r. 10:35

PKEE
Ze względu na kluczową fazę negocjacji rewizji EU ETS europejskie stowarzyszenie EURELECTRIC opublikowało dzisiaj swoje rekomendacje w tym zakresie zawierające m.in. postulat zwiększenia poziomu derogacji (Art. 10c) maksymalnie do 80 % oraz Funduszu Modernizacyjnego (Art. 10d) maksymalnie do 4 proc.
26.06.2017r. 19:12

Polskie Stronnictwo Ludowe broniło i walczyło o biznes wiatrakowy, jakby chodziło o niepodległość. Dzisiaj "zielona" partia balansuje na pograniczu progu wyborczego, ale wciąż lamentuje nad nieefektywnymi ekonomicznie elektrowniami wiatrowymi. Ludowcy pozbawieni ministerialnych tek nie mogą już decydować o prowadzeniu polityki sprzyjającej budowie farm wiatrowych. Co więcej, perspektywa przegranych wyborów samorządowych przez PSL, jest coraz bardziej realna. Dlatego wybawienia dla upadającej reputacji "zielonych" wójtów/burmistrzów ludowcy upatrują w powrocie inwestorów wiatrakowych na wieś.
26.06.2017r. 17:11

Wojciech Domagała, Ernst & Young Law Tałasiewicz, Zakrzewska i Wspólnicy sp. k. i Tomasz Ziomek, Ernst & Young Doradztwo Podatkowe sp. z o.o.
Komisja Europejska opublikowała w ostatnich dniach decyzję dotyczącą ulg od obciążeń związanych z systemami wsparcia OZE i kogeneracji we Włoszech. Na jej mocy przedsiębiorcy energochłonni korzystać będą z obniżonych stawek dopłat do systemu kogeneracji oraz OZE. Z perspektywy polskiego przemysłu energochłonnego, szczególne znaczenie ma fakt, że po raz pierwszy poddano ocenie zgodność z rynkiem wewnętrznym ulgi od obowiązku wsparcia kogeneracji.
26.06.2017r. 10:39

Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Ostatnie kilka miesięcy na rynku ropy naftowej były okresem dużej nerwowości i dynamicznych zmian cen. Notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI w minionym tygodniu dotarły nawet do okolic 42 USD za baryłkę, podczas gdy jeszcze w pierwszych tygodniach bieżącego roku ceny tego gatunku ropy regularnie oscylowały w okolicach 53-54 USD za baryłkę.
23.06.2017r. 10:28

Przez ostatnie 10 lat zbudowany został potencjał OZE będący w stanie wytwarzać nieco ponad 20 TWh zielonej energii rocznie, tymczasem by zrealizować cel 2020 w sektorze elektroenergetycznym, trzeba tej energii wytworzyć ponad 30 TWh. Wciąż więc jesteśmy daleko, a wdrożenie systemu aukcyjnego zahamowało inwestycje w OZE na półtora roku.
PSEW
23.06.2017r. 10:17

Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej wciąż znajdują się pod wyraźną presją podaży. Po dotarciu cen ropy WTI w Stanach Zjednoczonych w środę do okolic 42 USD za baryłkę, cena tego surowca delikatnie odbiła w górę, jednak skala wzrostu jest niewielka w porównaniu do wcześniejszych zniżek. Jest to sygnał utrzymującej się słabości strony popytowej.
22.06.2017r. 09:12

Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Wczorajsza sesja była już trzecim z kolei dniem wyraźnych zniżek cen ropy naftowej, a w szerszym kontekście dynamiczny ruch spadkowy na tym rynku trwa już niemal miesiąc. W tym czasie notowania amerykańskiej ropy WTI spadły już o prawie 18%, obecnie oscylując w okolicach 42,00-42,50 USD za baryłkę.
22.06.2017r. 05:17

Dr inż. Andrzej Ziółkowski, Prezes Urzędu Dozoru Technicznego
Informacja i wiedza stały się w społeczeństwie informacyjnym dobrem najważniejszym, od którego jakości i bezpieczeństwa zależy przemysł i cała oparta na danych cyfrowych gospodarka, a co za tym idzie los jednostki i całych narodów.


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE