ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

Zainstaluj wtyczkę (playera) formatu Adobe Flash


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

KOMENTARZE
22.02.2017r. 10:25

Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Bieżący tydzień na rynku gazu ziemnego rozpoczyna się fatalnie, od dynamicznej przeceny. Wczoraj cena tego surowca w USA spadła o ponad 6 proc., a dzisiaj ruch spadkowy jest kontynuowany.
22.02.2017r. 10:21

Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Początek bieżącego tygodnia na rynku ropy naftowej jest czasem zwiększonego optymizmu. Notowania tego surowca w Stanach Zjednoczonych wczoraj przekroczyły poziom 54 USD za baryłkę i dzisiaj rano również na rynku tym przeważa strona popytowa.
21.02.2017r. 19:36

PKEE
Przyjęte w ostatnich dniach przez Parlament Europejski propozycje legislacyjne, dotyczące reformy systemu handlu uprawnieniami do emisji CO2 - EU ETS są niekorzystne dla sektora elektroenergetycznego wszystkich państw UE. Istotne dla polskiej elektroenergetyki są zwłaszcza te zmiany, które mają na celu zmniejszenie podaży uprawnień CO2 na rynku i wzrost ich cen. Dlatego - w razie zaaprobowania tych propozycji także przez Radę UE - konieczne będzie, by najbardziej narażone na ich skutki kraje otrzymały dodatkowe wsparcie.
21.02.2017r. 10:43

Początek bieżącego tygodnia na rynkach surowcowych upływał raczej spokojnie, głównie ze względu na nieobecność Amerykanów, obchodzących wczoraj Dzień Prezydenta. Notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI zakończyły wczorajszą sesję na delikatnym plusie w okolicach poziomu 54 USD za baryłkę. Dzisiaj rano notowania tego gatunku ropy kontynuują spokojne wzrosty, aczkolwiek poruszają się wciąż w granicach kanału bocznego, formującego się na wykresie tego surowca od połowy grudnia ub.r.
Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
21.02.2017r. 10:15

Eksperci innogy
Nadchodzące ocieplenie i wzrost generacji wiatrowej mogą w najbliższym czasie przyczynić się do obniżenia ceny energii elektrycznej na Rynku SPOT, a co za tym idzie również w niewielkim stopniu ceny na Rynku Terminowym. Delikatne spadki na rynku ropy i węgla oraz perspektywy ocieplenia obniżały z dnia na dzień ceny kontraktów na terminowym rynku gazu. Również rynek spot charakteryzował się w lutym sukcesywnym spadkiem cen. Także na rynku zielonych praw majątkowych pojawiły się w ostatnim czasie mocne sesje spadkowe.
20.02.2017r. 22:06

prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski, Politechnika Łódzka
Jak donosi PAP i CIRE działalność operacyjną rozpoczęła spółka Electromobility Poland. Może z tym rozpoczęciem działalności to trochę przesady, ale udało się mianować prezesa, co zajęło zaledwie pięć miesięcy, jako że spółkę powołano w połowie września 2016. Początki są zawsze trudne, na co może wskazywać choćby Program Polskiej Energetyki Jądrowej.
20.02.2017r. 18:13

Piotr Maciążek
Nasilający się konflikt pomiędzy Białorusią i Rosją sprzyja wzrastającej asertywności prezydenta Aleksandra Łukaszenki, który zdecydował o rozpoczęciu importu irańskiej ropy. Istotnym elementem tej transakcji jest Polska. Czy stanowi ona element politycznej odwilży na linii Mińsk-Warszawa?
20.02.2017r. 18:01

Teresa Wójcik, Redaktor BiznesAlert.pl
- Rosja za wszelką cenę broni swoich wpływów na Bałkanach. Czarnogóra jesienią ub.r. uniknęła wojny domowej. Takiej, jak na Ukrainie. Scenariusz przygotowali agenci GRU. Jednego pozbyliśmy się z Polski - pisze Teresa Wójcik, redaktor BiznesAlert.pl.
20.02.2017r. 13:33

O możliwym połączeniu Orlenu z Lotosem powiedział w miniony czwartek Henryk Kowalczyk, szef Stałego Komitetu Rady Ministrów, wiceszef Komitetu Ekonomicznego RM. - To bardzo niekorzystny pomysł - ocenia dla naszego portalu dr Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki.
20.02.2017r. 10:48

Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
W minionym tygodniu sytuacja na rynku ropy naftowej nie zmieniła się istotnie. Cena tego surowca poruszała się w konsolidacji, która na tym rynku trwa już od połowy grudnia ub.r. Notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI zakończyły miniony tydzień tuż poniżej poziomu 54 USD za baryłkę i dzisiaj rano poruszają się w tym rejonie. Poniedziałkowa sesja będzie zresztą na tym rynku mało istotna pod kątem ruchów cenowych ze względu na nieobecność Amerykanów, obchodzących dziś Dzień Prezydenta.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
FST - Grupa Brokerska
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
INSTAL-FILTER SA
Elektrix
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
paliwa
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE