ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

KOMENTARZE
17.08.2017r. 10:59

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej potwierdziła zdecydowaną przewagę sprzedających w krótkoterminowej perspektywie. Notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI zniżkowały w środę o 1,6 proc., schodząc na koniec sesji poniżej poziomu 47 USD za baryłkę. Poziom ten pozostaje kluczowym technicznym oporem dzisiaj rano, gdyż mimo prób odbicia cen ropy naftowej w górę, notowania tego surowca poruszają się cały czas blisko wczorajszych minimów. Kontynuacja zniżek w kierunku poziomu 45 USD za baryłkę jest obecnie prawdopodobnym scenariuszem.
17.08.2017r. 09:29

Cheniere Energy, amerykańska firma handlująca LNG, ma otworzyć biuro w Pekinie. Amerykanie widzą w Chinach potencjalnego partnera do wieloletniej współpracy. O powodach takiej decyzji i szansach na powstanie podobnego przedstawicielstwa nad Wisłą pisze dla portalu BiznesAlert.pl dr inż. Andrzej Sikora, Prezes Instytutu Studiów Energetycznych.
17.08.2017r. 09:26

Białoruska elektrownia jądrowa jest budowana zgodnie z rosyjskim projektem generacji 3+ z dwoma blokami z reaktorami WWER-1200 o mocy ok. 1200 MWe każdy. Projekty tych reaktorów są dobre, spełniają współczesne wymagania bezpieczeństwa, mają one charakterystyki podobne do reaktorów budowanych w krajach OECD - pisze dr inż. Andrzej Strupczewski, prof. nadzw. Narodowe Centrum Badań Jądrowych.
16.08.2017r. 10:59

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Pierwsza połowa wczorajszej sesji na rynku ropy naftowej była okresem przewagi strony podażowej - notowania amerykańskiej ropy WTI spadły w ciągu dnia do okolic 47 USD za baryłkę. Niemniej, w późniejszych godzinach cena tego gatunku surowca odbiła w górę, ostatecznie sprawiając, że wczorajsza sesja zakończyła się na plusie. Dzisiaj rano cena tego surowca kontynuuje wzrosty, jednak ich dynamika jest niewielka.
16.08.2017r. 10:02

prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski, Politechnika Łódzka
Nowelizacja ustawy o OZE podpisana, ale jeszcze w środę PAP donosił: Kurs akcji Energi spada w czwartek o godz. 15.20 o ok. 6 proc. do 12,25 zł, po spekulacjach medialnych dotyczących tego, że prezydent może zawetować ustawę o OZE - pisze prof. dr hab. inż. Władysława Mielczarskiego z Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Łódzkiej.
15.08.2017r. 11:03

Ole Hansen
Szef działu strategii rynków towarowych, Saxo Bank
Sytuacja na rynku surowców energetycznych była niejednoznaczna - notowania gazu wzrosły najsilniej od ośmiu miesięcy, ponieważ zapasy zbliżyły się do długoterminowej średniej oraz napłynęły informacje, że USA stają się eksporterem netto surowca. Fundamenty na rynku ropy wskazują na poprawę, jednak ogólnie rzecz biorąc, ceny pozostają pod wpływem dwóch przeciwstawnych czynników - rosnącej produkcji i spadających zapasów - które mogą powodować, że notowania pozostaną w wąskim zakresie.
15.08.2017r. 10:27

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
W energetyce mało rzeczy dzieje się natychmiast. Oczywiście pierwsze efekty można zobaczyć już następnego dnia po wdrożeniu nowej ustawy lub jakieś wielkiej decyzji inwestycyjnej. Ale końcowe efekty energetycznej układanki, wzajemne interakcje pomiędzy różnymi segmentami rynku i sam finalny efekt - jak zmieni się energetyka - to może zabrać nawet lata. Dziś zmieniana jest ustawa OZE - energetyka jak zawsze, powoli zacznie się dostosowywać.
11.08.2017r. 10:33

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Pierwsza połowa bieżącego tygodnia na rynku ropy naftowej upłynęła pod znakiem konsolidacji cen. Notowania tego surowca w Stanach Zjednoczonych poruszały się tuż poniżej psychologicznej bariery 50 USD za baryłkę, wczoraj po raz kolejny testując ją jako techniczny opór - i po raz kolejny opór ten okazał się skuteczny, dlatego cena ropy naftowej w późniejszych godzinach dynamicznie zawróciła w dół, kończąc czwartkową sesję niemal dwuprocentową zniżką, w okolicach poziomu 48,50 USD za baryłkę.
10.08.2017r. 10:28

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
W bieżącym tygodniu sytuacja na rynku ropy naftowej istotnie się nie zmienia. Notowania tego surowca w Stanach Zjednoczonych tkwią w konsolidacji, ograniczonej od góry psychologiczną barierą 50 USD za baryłkę, a od dołu okolicami 48,50 USD za baryłkę.
09.08.2017r. 09:43

Eksperci innogy
Na rynku terminowym dla energii elektrycznej ceny w dalszym ciągu wspierane są przez utrzymujący się wysoki poziom notowań węgla. Na rynku spot obawy związane z niedoborami mocy finalnie się nie zrealizowały, co pozwoliło to na uniknięcie skoków cen. Do końca lipca mogliśmy obserwować delikatny trend wzrostowy na terminowym rynku gazu. Pierwsze notowania z Rynku Dnia Następnego w sierpniu są niższe od notowań produktu miesięcznego z dostawą w sierpniu na rynku terminowym. Na rynku zielonych certyfikatów miała miejsce korekta cen.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE