ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

Zainstaluj wtyczkę (playera) formatu Adobe Flash


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

KOMENTARZE
20.01.2017r. 13:03

Na świecie są dziesiątki funduszy inwestycyjnych, które mogą kredytować projekty kopalń węgla kamiennego i elektrowni węglowych - o problemach finansowania rozwoju energetyki węglowej BiznesAlert.pl rozmawia z prof. dr. hab. inż. Władysławem Mielczarskim.
20.01.2017r. 10:13

Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Po środowej dynamicznej zniżce notowań ropy naftowej, wczoraj cena tego surowca ustabilizowała się, a dzisiaj rano delikatnie rośnie. Notowania amerykańskiej ropy WTI utrzymują się tym samym powyżej poziomu 52 USD za baryłkę.
20.01.2017r. 05:35

Tegoroczna zima może zapisać się w historii jako wydarzenie, które dowiodło, że niemiecka transformacja energetyczna nie ma podstaw merytorycznych i nie może zakończyć się sukcesem - pisze czołowy niemiecki ekonomista. Skąd Niemcy wezmą brakujące 50 gigawatów stabilnej energii elektrycznej w 2030 roku? Tymczasem w Polsce prezes PSEW proponuje oparcie ogrzewania polskich mieszkań i domów na wiatrakach... [1]
19.01.2017r. 09:08

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Energetyka światowa i cała polityka klimatyczna jest zakładnikiem ścierających się grup interesów i podejmowanych pod wpływem lobbystów decyzji. Czasami dla społeczeństwa dobrych, czasami niekoniecznie. Ważne oceny przekazał dla BiznesAlert.pl prof. Konrad Świrski.
18.01.2017r. 10:00

Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Początek bieżącego tygodnia na rynku ropy naftowej przynosi konsolidację cen tego surowca. Notowania amerykańskiej ropy naftowej WTI poruszają się w okolicach 53-54 USD za baryłkę, czyli niedaleko 18-miesięcznych szczytów ustanowionych na początku stycznia.
17.01.2017r. 13:39

Zgodnie z zapowiedzią premier Beaty Szydło rząd omówi na swym dzisiejszym posiedzeniu propozycje rozwiązań, mających na celu walkę ze smogiem. W tę bardzo potrzebną inicjatywę wpisuje się także polski sektor elektroenergetyczny, już przyczyniając się do ograniczenia tzw. niskiej emisji, będącej główną przyczyną dużego zanieczyszczenia powietrza w polskich miastach.
PKEE
17.01.2017r. 13:06

Agata Łoskot Strachota,
współpraca: Szymon Kardaś, Rafał Bajczuk
Rekordowym w ostatnich tygodniach wolumenom przesyłu gazu rurociągami OPAL i Nord Stream towarzyszą kontrowersje dotyczące zasad wykorzystywania przepustowości gazociągu OPAL.
17.01.2017r. 09:57

Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Początek bieżącego tygodnia na rynkach surowcowych upływał spokojnie w obliczu nieobecności Amerykanów, obchodzących Dzień Martina Luthera Kinga. W rezultacie, na rynku ropy naftowej wczoraj obserwowaliśmy niewielką zmienność i poruszanie się cen tego surowca blisko piątkowego zamknięcia. W przypadku amerykańskiej ropy naftowej gatunku WTI oznaczało to poruszanie się w okolicach 53,00-53,50 USD za baryłkę. Dzisiaj rano zmienność cen ropy pozostaje niewielka, a notowania ropy WTI utrzymują się powyżej poziomu 53 USD za baryłkę.
16.01.2017r. 16:16

Wojciech Jakóbik, Redaktor naczelny BiznesAlert.pl
Komisja Europejska chce, by Gazprom słał więcej gazu przez Niemcy na wypadek przerwy dostaw przez Ukrainę. To samospełniająca się przepowiednia - pisze Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl.
16.01.2017r. 13:58

dr Sergiusz Urban, doradca, WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr Sp. k.
Z dniem 1 stycznia 2017 r. weszły w życie ważne zmiany dotyczące decyzji środowiskowych, a także procedury oceny oddziaływania przedsięwzięć na środowisko, w niektórych przypadkach poprzedzającej wydanie tych decyzji. Jest to związane z nowelizacją ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (ustawa OOŚ), która właśnie z początkiem tego roku zmodyfikowała szereg istotnych aspektów odnoszących się do decyzji środowiskowych.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Legg Mason TFI
FST - Grupa Brokerska
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
paliwa
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE