ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

KOMENTARZE CMS
CMS


KOMENTARZE CMS
24.11.2016r. 11:10

Po ogłoszeniu decyzji o Brexicie ponad trzykrotnie wzrosło przekonanie, że aktywność na rynku fuzji i przejęć w Europie ulegnie wyciszeniu. Jednocześnie jednak w nadchodzących 12 miesiącach oczekiwany jest wzrost liczby oraz wartości transakcji dokonywanych w Europie przez graczy pochodzących spoza tego kontynentu - wynika z raportu "Into the unknown: European M&A Outlook 2016" przygotowanego przez kancelarię CMS we współpracy z Mergermarket.
08.11.2016r. 05:50

W dniu 27 października br. odbyło się seminarium organizowane przez kancelarię CMS we współpracy z Polską Izba Magazynowania Energii (PIME) pt. "Rola klastrów i magazynów energii w systemie elektroenergetycznym". Podczas tego spotkania przedstawiciele sektora dyskutowali o barierach rozwoju klastrów i znaczeniu magazynowania energii dla przyszłości polskiej elektroenergetyki.
22.08.2016r. 05:18

Kancelaria CMS doradzała spółce PKN Orlen przy inwestycji w nową instalację metatezy służącą do produkcji propylenu o jakości polimerowej. Pozwoli ona zwiększyć moce wytwórcze w zakładzie w Płocku o 100 tys. ton propylenu rocznie do poziomu 550 tys. ton.
Kancelaria CMS
15.07.2016r. 15:39

Zapowiadana przez Ministerstwo Środowiska gruntowna reforma regulacji o gospodarowaniu wodami wzbudza ogromne zainteresowanie bardzo wielu sektorów gospodarki. Dyskusja, jaka toczy się w tym zakresie w przestrzeni publicznej skupia się jednak niemal wyłącznie na jednym zagadnieniu – wprowadzeniu powszechnej opłaty za usługi wodne. Niewątpliwie zmiana ta może odcisnąć swoje piętno niemal na całej gospodarce, ponieważ dla wielu jej sektorów stanowić będzie kolejną pozycję w rachunku kosztów prowadzenia działalności. Niemniej zmiany jakie niesie ze sobą projektowana ustawa nie ograniczają się tylko do tej kwestii i warto zwrócić uwagę na kilka innych nowości legislacyjnych, które znaleźć można w aktualnym projekcie nowego Prawa wodnego.
Zbigniew Kozłowski, Adwokat, Counsel kierujący Zespołem Prawa Ochrony Środowiska CMS
Miłosz Tomasik, Radca prawny w Zespole Prawa Ochrony Środowiska CMS
05.07.2016r. 07:26

Z rynku docierają informacje o wszczynaniu przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki („Prezes URE”) postępowań w zakresie nałożenia kar pieniężnych za niedostosowanie się do ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej w sierpniu ubiegłego roku. Pierwsze podmioty, które miały dopuścić się naruszeń, otrzymały już zawiadomienia o wszczęciu postępowania.
Piotr Ciołkowski – partner, departament energetyki CMS
Piotr Prawda – prawnik, departament energetyki CMS
29.06.2016r. 11:16

Kancelaria CMS doradza chińskiemu inwestorowi China Everbright International Limited (CEI) przy nabyciu Novago, spółki zajmującej się gospodarowaniem odpadami. Sprzedającym jest fundusz private equity Abris Capital Partners, a wartość transakcji wynosi 123 mln EUR. Transakcja wymaga jeszcze zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
CMS
27.06.2016r. 11:22

Grupa posłów PiS złożyła w Sejmie projekt nowelizacji ustawy Prawo energetyczne i innych ustaw, w tym między innym ustawy o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego oraz zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa i zakłóceń na rynku naftowym („Ustawa o zapasach”). Projekt został w dniu 22 czerwca 2016 roku skierowany do pierwszego czytania w Sejmie.
Piotr Ciołkowski – partner, departament energetyki CMS
Piotr Prawda – prawnik, departament energetyki CMS
09.06.2016r. 10:33

Kancelaria CMS stawia na rozwój kluczowych praktyk, nominując nowych partnerów i counseli:
CMS
19.05.2016r. 13:24

Wraz z początkiem maja br. Małgorzata Surdek objęła funkcję partnera zarządzającego kancelarią CMS w Polsce. Zastąpiła na tym stanowisku Andrew Kozlowskiego, który kierował firmą od 2003 r.
27.04.2016r. 11:45

Maciej Ziółkowski - Radca prawny w Departamencie Energetyki w kancelarii CMS
Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 26 kwietnia 2013 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać sieci gazowe i ich usytuowanie („Rozporządzenie”) obowiązuje już blisko trzy lata, jednak jego regulacje w zakresie stref kontrolowanych gazociągów, wciąż mogą budzić pewne wątpliwości w przypadku gazociągów budowanych na dużych głębokościach. Rozporządzenie nie wprowadza bowiem rozróżnienia na płytko położone gazociągi realizowane tradycyjną metodą budowy oraz na gazociągi lokalizowane na znacznych głębokościach np. za pomocą techniki kierunkowych wierceń poziomych HDD.

O CMS
CMS - to jedna z największych i najbardziej doświadczonych międzynarodowych kancelarii w Polsce, należąca do sieci CMS - największej europejskiej sieci firm prawniczych. Zatrudnia 140 prawników w Warszawie, 2400 prawników w 53 biurach w 27 krajach w Europie. Najważniejsze obszary doradztwa prawnego, to: energetyka, infrastruktura i finansowanie projektów, transakcje, spory i arbitraż, nieruchomoœci i budownictwo.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Gazterm 2017
paliwa
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE