ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

Zainstaluj wtyczkę (playera) formatu Adobe Flash


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

MATERIAŁY PROBLEMOWE
24.03.2017r. 05:05

dr inż. Sławomir Skwierz, Zakład Statystyki i Prognoz Agencji Rynku Energii SA
27 marca Agencja Rynku Energii SA uruchamia swój nowy produkt - "STREFA TRADEARE". Jest to serwis, w którym codziennie prezentowane są prognozy cen energii elektrycznej na RDN (I Fixing). Gromadzone są w nim również wszystkie niezbędne informacje giełdowe i systemowe, umożliwiające uczestnikom handlu na Towarowej Giełdzie Energii podejmowanie decyzji w oparciu o najpełniejszy obraz sytuacji rynkowej.

23.03.2017r. 05:24

prof.dr hab.inż. Janusz Skorek - Politechnika Śląska, Instytut Techniki Cieplnej ("Instal" - 2/2017)
W pracy przedstawiono podstawowe uwarunkowania budowy gazowych układów mikrokogeneracyjnych μCHP o mocach do 1 MWel w budynkach. Skupiono się na układach opartych o silniki tłokowe i mikroturbiny gazowe. Omówiono specyfikę zapotrzebowania na nośniki energii w różnych rodzajach budynków. Przedstawiono eksploatacyjne uwarunkowania doboru układu μCHP pod kątem optymalizacji efektu energetycznego, tzn. przede wszystkim i ekonomicznego.
22.03.2017r. 05:27

Robert Jędrychowski, Paweł Pijarski, Sylwester Adamek, Klara Sereja ("Rynek Energii" - luty 2017)
W artykule przedstawiono analizę ekonomiczną warunków, w których wprowadzenie zasobnika energii byłoby alternatywą dla modernizacji instalacji nn, a przez to przyniosłoby wymierne efekty ekonomiczne dla operatora sieci. Zasobnik energii współpracujący z układem kontrolującym pracę sieci może łagodzić zagrożenia spowodowane nadmierną generacją lub dużymi obciążeniami występującymi okresowo.
21.03.2017r. 13:02

REEK, WiseEuropa
Proces integracji rynków energii rozpoczął się w latach 90. Ma na celu poprawę bezpieczeństwa energetycznego poprzez rozbudowę połączeń międzysystemowych i obniżenie cen energii oraz emisji CO2. Jednak, mimo że ponad 70 proc. rynków w Unii Europejskiej jest w pełni połączonych, proces tworzenia wspólnego rynku energii napotyka szereg barier i wyzwań systemowych - w Polsce ostatnio zaczął budzić wątpliwości w związku z piętrzącymi się problemami sektora energetycznego i obawą przed rosnącą konkurencją.
Forum Energii
21.03.2017r. 05:46

Marek Dolatowski, adwokat - Praktyka doradztwa dla sektora energii kancelarii Wardyński i Wspólnicy
Ponieważ niezawodność dostaw energii w Polsce znacznie odbiega na niekorzyść od standardów wielu państw Unii Europejskiej, warto wiedzieć, jakie prawa przysługują odbiorcom w sytuacji, gdy nastąpi przerwa zasilania.
20.03.2017r. 05:29

Paweł Pijarski, Agata Koczorowska-Gazda ("Rynek Energii" - luty 2017)
Ministerstwo Energii oraz PSE S.A. reagując na potrzeby rynku energii w zakresie niepokrywania przez rynek kosztów stałych jednostek wytwórczych, opracowało projekt ustawy o rynku mocy. Mimo iż mechanizm ten swoim zakresem obejmie zasięg krajowy, będzie musiał otrzymać akceptację Komisji Europejskiej. Już w tym momencie można wskazać, że nieuwzględnienie wytwórczych zdolności importowych, wzbudzi jej zastrzeżenia.
17.03.2017r. 05:45

dr Bartosz Czarnecki, Zakład Klimatologii, Instytut Geografii Fizycznej i Kształtowania Środowiska Przyrodniczego, Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych, UAM Poznań ("Czysta Energia" - 1/2017)
Ocena potencjału energii słonecznej w miastach jest wyjątkowo trudna. Pomocnym narzędziem może być modelowanie GIS.
16.03.2017r. 05:17

Bez zapewnienia mechanizmu bodźców oraz wprowadzenia przejrzystych regulacji dla realizacji inicjatyw lokalnych, zmiana dotychczasowego modelu rynku energii na nowy, który oparty będzie na mikrosieciach - nie będzie możliwa. Główne bariery na jakie napotkają nowe inicjatywy będą związane z utrudnieniami między innymi o charakterze technicznym, ekonomicznym, społecznym i legislacyjnym.
15.03.2017r. 05:27

Jacek Karczewski, Paweł Szuman - Instytut Energetyki, Oddział Techniki Cieplnej "ITC" w Łodzi ("Energetyka" - luty 2017)
Zapewnienie poprawnej pracy bloku energetycznego biorącego udział w regulacji systemu elektroenergetycznego jest zagadnieniem złożonym. Utrzymanie odpowiednich parametrów regulacji (np. dynamiki odpowiedzi bloku na zmiany mocy wynikające z regulacji pierwotnej i wtórnej) narzuca wybór odpowiedniej struktury układów regulacji: mocy czynnej i ciśnienia pary oraz optymalizacji nastaw regulatorów.
14.03.2017r. 02:40

Konrad Zasada, Departament Innowacji i Rozwoju w Urzędzie Dozoru Technicznego
Innowacyjne metody badawcze promowane przez UDT wymagają praktycznego sprawdzenia. Wspólne działania z uczelniami, jak również firmami wywodzącymi się z uczelni pozwalają wykorzystać synergię wynikającą ze współpracy ośrodków rozwijających metodę badawczą z UDT - inżynierską organizacją implementującą daną metodę w praktyce.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
INSTAL-FILTER SA
Elektrix
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Gazterm 2017
paliwa
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE