ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

MATERIAŁY PROBLEMOWE
28.04.2017r. 05:22

Jacek Balcewicz ("Energia Gigawat" - 1/2017)
Każdy dzisiaj w Polsce ma telefon komórkowy z dostępem do internetu i po tankowaniu nic nie stoi na przeszkodzie, aby dla innych "wklepał" informację, po ile zatankował... Niestety tak się nie dzieje! Nasza aktywność obywatelska kończy się na organizacji protestu czy pikiety, po której słomiany ogień zaraz gaśnie.
27.04.2017r. 05:13

Jakub Sierchuła - Politechnika Poznańska ("Energia Gigawat" - 1/2017)
Odpady promieniotwórcze stanowią poważny problem dla wszystkich krajów wykorzystujących energię jądrową. Francja, która jest pod tym względem liderem nie tylko w Europie, ale i na świecie, opracowała specjalne procedury dotyczące przetwarzania, transportu i przechowywania odpadów na składowiskach tymczasowych oraz ostatecznych.
26.04.2017r. 12:41

Ten rok postrzegamy, jako okres stwarzający dla elektroenergetyki szanse, których wykorzystanie pozwala "sięgać po więcej", czyli budować na bazie posiadanych już dzisiaj zasobów i infrastruktury. Z naszych analiz wynika, że w na bazie posiadanych zasobów i infrastruktury, polska energetyka możne zyskać ponad 3,8 mld+ zł.
Pwc Polska Sp. z o.o.
26.04.2017r. 05:06

Jacek Zimmer - Kancelaria adwokacka dr. hab. Mariusza Swory ("Energia Elektryczna" - 3/2017)
30 listopada 2016 r. Komisja Europejska opublikowała tzw. Pakiet Zimowy zawierający propozycje dotyczące wymaganych reform w sektorze energetycznym, w tym zmian obowiązujących przepisów.
25.04.2017r. 10:00

dr Maciej Bukowski i Aleksander Śniegocki, WiseEuropa
Raport dotyczy Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, czyli tzw. Planu Morawieckiego, w szczególności - polityki przemysłowej i klimatycznej.
25.04.2017r. 05:02

Marek Ściążko, Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla, Centrum Energetyki AGH, Wojciech Nowak, Centrum Energetyki AGH ("Nowa Energia" - 1/2017)
Biorąc pod uwagę stan rozwoju technologii zgazowania oraz pracujące instalacje można stwierdzić, że znacznie bardziej dojrzałe jest zgazowanie ukierunkowane na produkcję energii. Obecnie w świecie pracuje 60 instalacji w skali demo lub komercyjnej produkujących parę techniczną lub energię elektryczną. Dla porównania, jedynie trzy z istniejących instalacji wykorzystują gaz syntezowy do produkcji metanolu, zazwyczaj w skali demonstracyjnej.
24.04.2017r. 05:05

Adam Klepacki, Energoprojekt-Katowice SA
Czas wykorzystania mocy znamionowej jednostki wytwórczej jest elementem decydującym o wielkości produkcji energii elektrycznej w ciągu roku. W ostatnich latach na skutek przemian w sektorze energetyki, źródła konwencjonalne wytwarzają coraz mniej energii elektrycznej. Ma to związek przede wszystkim z coraz większą ilością odnawialnych źródeł energii pracujących w systemie. W prezentacji pokazano jeden z możliwych scenariuszy w zakresie kształtowania się wskaźnika wykorzystania mocy znamionowej poszczególnych klas jednostek wytwórczych w Polsce (do roku 2030) oraz omówiono konsekwencje z tego wynikające.
21.04.2017r. 05:25

Starsi to wiedzą - czas nieubłaganie biegnie do przodu. Starość nie radość, młodość nie wieczność! Jeśli wiemy, że czas jest po to żeby wszystko nie wydarzyło się naraz, to podziwiamy ile może zdarzyć się za jednego życia.
Stach ("Energetyka" - 4/2017)
20.04.2017r. 05:30

Artur Rusowicz, Andrzej Grzebielec, Rafał Laskowski ("Rynek Energii" - luty 2017)
W pracy przedstawiono propozycję unowocześnienia systemu chłodzenia trzech serwerowni. W serwerowniach zainstalowane są urządzenia chłodnicze o mocy chłodniczej 1,873 MW. Średnie rzeczywiste zapotrzebowanie na moc chłodniczą wynosi 890 kW. Część jednostek pełni funkcję rezerwową. W serwerowni zainstalowanych jest 38 szaf klimatyzacyjnych z bezpośrednim odparowaniem. Zamontowane urządzenia pracują od czternastu lat, w związku z tym istnieje potrzeba wymiany urządzeń chłodniczych na nowocześniejsze jednostki.
19.04.2017r. 05:25

Tadeusz Z. Czajkowski, Marek Ruszczak - Carbon Valley Ltd (CVL) ("Energetyka" - luty 2017)
Celem rozważań autorów publikacji jest przedstawienie i uzasadnienie praktyczne propozycji komercyjnego wykorzystania prądów konwekcyjnych wznoszących się od powierzchni ziemi do umownie przyjętej wysokości 50 metrów.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Gazterm 2017
paliwa
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE