ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

MATERIAŁY PROBLEMOWE
04.05.2017r. 05:00

Andrzej Sikora, Mateusz Sikora, Instytut Studiów Energetycznych
To dobrze, że PGNiG zdecydował się na zakupu pierwszego metanowca z kierunku amerykańskiego, by pokazać Rosji, ale i europejskim partnerom, że także amerykańskie LNG to nasz możliwy kierunek. I to bardzo dobrze, że jest to dostawa jednorazowa i natychmiastowa. Już nie możemy się doczekać pierwszego swapu LNG/dostawy gazociągiem!
02.05.2017r. 05:13

Katarzyna Trojanowska , Stanisław Lewandowski - Towarzystwo Elektrowni Wodnych ("Energetyka Wodna" - 1/2017)
Od dłuższego już czasu odnosimy wrażenie, że preferowanym przez kolejne ekipy rządzących - niezależnie od opcji politycznej - sposobem zarządzania gospodarką jest zarządzanie przez zmianę, z tym że wprowadzana zmiana ma być radykalna, dogłębna i zupełna, bez czekania na efekty zmian dopiero co wprowadzonych (ale przez poprzednią ekipę władzy), bez bawienia się w dociekanie przyczyn niepowodzeń i bez czerpania wzorców sprawdzonych gdzie indziej. Te wszystkie przesłanki powodują, że polska gospodarka wciąż "goni króliczka" i jest w stanie permanentnej zadyszki.
28.04.2017r. 05:22

Jacek Balcewicz ("Energia Gigawat" - 1/2017)
Każdy dzisiaj w Polsce ma telefon komórkowy z dostępem do internetu i po tankowaniu nic nie stoi na przeszkodzie, aby dla innych "wklepał" informację, po ile zatankował... Niestety tak się nie dzieje! Nasza aktywność obywatelska kończy się na organizacji protestu czy pikiety, po której słomiany ogień zaraz gaśnie.
27.04.2017r. 05:13

Jakub Sierchuła - Politechnika Poznańska ("Energia Gigawat" - 1/2017)
Odpady promieniotwórcze stanowią poważny problem dla wszystkich krajów wykorzystujących energię jądrową. Francja, która jest pod tym względem liderem nie tylko w Europie, ale i na świecie, opracowała specjalne procedury dotyczące przetwarzania, transportu i przechowywania odpadów na składowiskach tymczasowych oraz ostatecznych.
26.04.2017r. 12:41

Ten rok postrzegamy, jako okres stwarzający dla elektroenergetyki szanse, których wykorzystanie pozwala "sięgać po więcej", czyli budować na bazie posiadanych już dzisiaj zasobów i infrastruktury. Z naszych analiz wynika, że w na bazie posiadanych zasobów i infrastruktury, polska energetyka możne zyskać ponad 3,8 mld+ zł.
Pwc Polska Sp. z o.o.
26.04.2017r. 05:06

Jacek Zimmer - Kancelaria adwokacka dr. hab. Mariusza Swory ("Energia Elektryczna" - 3/2017)
30 listopada 2016 r. Komisja Europejska opublikowała tzw. Pakiet Zimowy zawierający propozycje dotyczące wymaganych reform w sektorze energetycznym, w tym zmian obowiązujących przepisów.
25.04.2017r. 10:00

dr Maciej Bukowski i Aleksander Śniegocki, WiseEuropa
Raport dotyczy Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, czyli tzw. Planu Morawieckiego, w szczególności - polityki przemysłowej i klimatycznej.
25.04.2017r. 05:02

Marek Ściążko, Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla, Centrum Energetyki AGH, Wojciech Nowak, Centrum Energetyki AGH ("Nowa Energia" - 1/2017)
Biorąc pod uwagę stan rozwoju technologii zgazowania oraz pracujące instalacje można stwierdzić, że znacznie bardziej dojrzałe jest zgazowanie ukierunkowane na produkcję energii. Obecnie w świecie pracuje 60 instalacji w skali demo lub komercyjnej produkujących parę techniczną lub energię elektryczną. Dla porównania, jedynie trzy z istniejących instalacji wykorzystują gaz syntezowy do produkcji metanolu, zazwyczaj w skali demonstracyjnej.
24.04.2017r. 05:05

Adam Klepacki, Energoprojekt-Katowice SA
Czas wykorzystania mocy znamionowej jednostki wytwórczej jest elementem decydującym o wielkości produkcji energii elektrycznej w ciągu roku. W ostatnich latach na skutek przemian w sektorze energetyki, źródła konwencjonalne wytwarzają coraz mniej energii elektrycznej. Ma to związek przede wszystkim z coraz większą ilością odnawialnych źródeł energii pracujących w systemie. W prezentacji pokazano jeden z możliwych scenariuszy w zakresie kształtowania się wskaźnika wykorzystania mocy znamionowej poszczególnych klas jednostek wytwórczych w Polsce (do roku 2030) oraz omówiono konsekwencje z tego wynikające.
21.04.2017r. 05:25

Starsi to wiedzą - czas nieubłaganie biegnie do przodu. Starość nie radość, młodość nie wieczność! Jeśli wiemy, że czas jest po to żeby wszystko nie wydarzyło się naraz, to podziwiamy ile może zdarzyć się za jednego życia.
Stach ("Energetyka" - 4/2017)

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE