ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

Zainstaluj wtyczkę (playera) formatu Adobe Flash


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

ROZMOWY
10.02.2017r. 05:01

Jeśli chodzi o dochody gmin z tytułu opłat eksploatacyjnych (dochody gmin zostaną zmniejszone o kwotę 71 mln zł rocznie, co dotyczyć będzie jedynie 9 gmin), to obecny wariant zakłada ich ograniczenie do poziomu 500 zł per capita. W praktyce chodzi o to, żeby znaczone pieniądze zebrane z ograniczenia przychodów z gmin przeznaczano wyłącznie na poszukiwania geologiczne prowadzone i zlecane przez PSG dla uruchomienia przedsiębiorstw wydobywczych w innych rokujących geologicznie gminach - mówi w rozmowie z CIRE prof. Mariusz-Orion Jędysek, Główny Geolog Kraju, Pełnomocnik Rządu do spraw Polityki Surowcowej Państwa.
08.02.2017r. 05:08

Służba geologiczna ma służyć Państwu i społeczeństwu, chronić jego interesy w zakresie ochrony i prawidłowej gospodarki zasobami geologicznym, być narzędziem polityki surowcowej, bo największym zasobem surowców są zasoby geologiczne znacznie przewyższające wartość tego co jest na powierzchni. To właśnie zasoby geologiczne mają wielką wartość i musimy nimi dobrze gospodarować i je chronić. Za to cierpieli i ginęli nasi przodkowie - mówi w rozmowie z CIRE prof. Mariusz-Orion Jędysek, Główny Geolog Kraju, Pełnomocnik Rządu do spraw Polityki Surowcowej Państwa.
06.02.2017r. 05:08

Polska nie ma narzędzia do opracowania i prowadzenia polityki surowcowej. Żadna jednostka naukowa nie zastąpi państwa w wypełnianiu swych obowiązków. Brak umocowanej służby geologicznej spowodował chaos organizacyjno-prawny, a opiniowany przez Radę Legislacyjną wczesny projekt ustawy o powołaniu Polskiej Służby Geologicznej tego dowodzi - mówi w rozmowie z CIRE prof. Mariusz-Orion Jędysek, Główny Geolog Kraju, Pełnomocnik Rządu do spraw Polityki Surowcowej Państwa.
02.01.2017r. 02:05

W roku 2016 Grupa Azoty ZAK wydała na inwestycje blisko 380 mln zł, z czego większość środków pochłonęła rozbudowa zakładowej elektrociepłowni. To największe tego typu przedsięwzięcie inwestycyjne ostatnich lat.
28.12.2016r. 10:16

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej Wojciech Cetnarski sygnalizuje powstanie w planowanych aukcjach zjawiska underbiddingu w przypadku projektów wiatrowych. - Dysproporcja między ilością wydanych pozwoleń na budowę, a wielkością aukcji jest gigantyczna i skończy się tym, co się wydarzyło np. w Hiszpanii - ocenia Wojciech Cetnarski w wywiadzie dla Gramwzielone.pl.
23.12.2016r. 09:16

W rozmowie z BiznesAlert.pl dr Szymon Kardaś, ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich, mówi m.in. o tym czy w 2017 roku Europę może czekać kryzys gazowy i czy Polakom uda się zablokować zwiększenie dostaw rosyjskiego surowca na Stary Kontynent.
20.12.2016r. 09:10

- Postawiliśmy na ofensywne działania będące odpowiedzią na potrzeby polskiej gospodarki i polskiego biznesu, który potrzebuje gazu do rozwoju nowych technologii - mówi w rozmowie z portalem BiznesAlert.pl Janusz Kowalski, były wiceprezes zarządu PGNiG.
15.12.2016r. 20:41

"Chcielibyśmy, aby Korytarz Północ-Południe zaczynał się w Norwegii, a nie w Greifswaldzie (to punkt dostępowy dla rurociągu Nord Stream - przyp. red.). Brama Północna, za pomocą której planujemy sprowadzać do Polski i regionu około 20 mld m3 gazu z nowych źródeł, to kluczowy projekt dla polskiego rynku gazu" - mówi w rozmowie z Energetyka24.com Paweł Jakubowski, Dyrektor Pionu Rozwoju w Gaz-System.
21.11.2016r. 10:13

Prawa rynkowe w energetyce zawsze były. Można było ograniczyć ich działanie w sposób polityczny poprzez różnego rodzaju akty prawne, jednak było to i jest nadal bardzo kosztowne. Ostatecznie zawsze wygra ekonomia, nawet z najbardziej rewolucyjną ideą. Rozmowa z ekspertem energetyki, prof.dr.hab.inż. Władysławem Mielczarskim z Politechniki Łódzkiej przeprowadzona przez BiznesAlert.pl.
16.11.2016r. 17:19

W rozmowie z portalem BiznesAlert.pl dr Mariusz Ruszel z Instytut Polityki Energetycznej im. I. Łukasiewicza mówi o geopolityce projektu Nord Stream 2 oraz jego przyszłości.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
FST - Grupa Brokerska
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
INSTAL-FILTER SA
Elektrix
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
paliwa
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE