ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

Zainstaluj wtyczkę (playera) formatu Adobe Flash


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

ROZMOWY
28.03.2017r. 07:33

Jesteśmy zainteresowani dostawami gazu z terminala w Kłajpedzie na rynki Łotwy i Estonii - powiedział w rozmowie z CIRE Tadas Matulionis, dyrektor działu LNG w Klapeidos Nafta, podczas konferencji zorganizowanej przez Gaz-System i International Energy Charter w Warszawie 23 marca br.
27.03.2017r. 07:22

Turkmeński gaz stanowi szansę dla ukraińskich i europejskich klientów. Stanowi on jednocześnie pewne zagrożenie dla interesów Gazpromu - powiedział w rozmowie z CIRE Urban Rusnák, sekretarz generalny International Energy Charter (IEC) podczas konferencji zorganizowanej przez Gaz-System i IEC w Warszawie 23 marca br.
25.03.2017r. 11:15

W rozmowie z BiznesAlert.pl podsekretarz stanu w Ministerstwie Energii Andrzej Piotrowski opowiada o perspektywie rozwoju polskiej energetyki jądrowej oraz integracji unijnego rynku energii.
22.03.2017r. 08:08

W rozmowie z BiznesAlert.pl podczas Berlin Energy Transition Dialogue 2017 operator wschodnioniemieckiej sieci elektroenergetycznej 50hertz Transmission GmbH krytykuje pomysł paneuropejskiego operatora proponowany w pakiecie zimowym. Mówi też o oporze społecznym wobec megaprojektów i zjawisku przepływów kołowych, które niepokoi Polskę.
18.03.2017r. 18:18

W rozmowie z CIRE prof. Mariusz-Orion Jędrysek, Główny Geolog Kraju w Ministerstwie Środowiska, odnosi się do wydanej ostatnio przez poznańską Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, negatywnej opinii dotyczącej uruchomienia odkrywki "Ościsłowo".
10.03.2017r. 09:05

O szansach i zagrożeniach dla polskiego projektu Bramy Północnej w kontekście politycznego programu Trójmorza opowiada w rozmowie z BiznesAlert.pl prezes Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych dr Marcin Sienkiewicz. W dniach 15-17 maja odbędzie się konferencja GAZTERM poświęcona temu zagadnieniu.
03.03.2017r. 05:02

ZPUE chce stać się lokalnym graczem na rynkach, które uzna za strategiczne. Spółka chce szerzej zaistnieć na rynku rosyjskim, póki co ma już zakład produkcyjny w Sankt Petersburgu. Oprócz tego planuje znacząco zaistnieć na rynkach takich krajów jak Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowacja czy Czechy, bada także możliwości rozwoju poza obszarem Europy Środkowo-Wschodniej. Obecnie ZPUE tworzy swój oddział w Niemczech. Spółka ma także biuro handlowe w Londynie. Nie ukrywam, że moja ambicja sięga poza kontynent - powiedział w rozmowie z CIRE Janusz Petrykowski, prezes ZPUE.
10.02.2017r. 05:01

Jeśli chodzi o dochody gmin z tytułu opłat eksploatacyjnych (dochody gmin zostaną zmniejszone o kwotę 71 mln zł rocznie, co dotyczyć będzie jedynie 9 gmin), to obecny wariant zakłada ich ograniczenie do poziomu 500 zł per capita. W praktyce chodzi o to, żeby znaczone pieniądze zebrane z ograniczenia przychodów z gmin przeznaczano wyłącznie na poszukiwania geologiczne prowadzone i zlecane przez PSG dla uruchomienia przedsiębiorstw wydobywczych w innych rokujących geologicznie gminach - mówi w rozmowie z CIRE prof. Mariusz-Orion Jędysek, Główny Geolog Kraju, Pełnomocnik Rządu do spraw Polityki Surowcowej Państwa.
08.02.2017r. 05:08

Służba geologiczna ma służyć Państwu i społeczeństwu, chronić jego interesy w zakresie ochrony i prawidłowej gospodarki zasobami geologicznym, być narzędziem polityki surowcowej, bo największym zasobem surowców są zasoby geologiczne znacznie przewyższające wartość tego co jest na powierzchni. To właśnie zasoby geologiczne mają wielką wartość i musimy nimi dobrze gospodarować i je chronić. Za to cierpieli i ginęli nasi przodkowie - mówi w rozmowie z CIRE prof. Mariusz-Orion Jędysek, Główny Geolog Kraju, Pełnomocnik Rządu do spraw Polityki Surowcowej Państwa.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
INSTAL-FILTER SA
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Gazterm 2017
paliwa
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE