ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
27.06.2017r. 16:46

KE zamierza się zwrócić do Gazpromu, by przedyskutować komentarze do wstępnej ugody w śledztwie o nadużywanie pozycji w Europie Środkowej i Wschodniej - poinformowała we wtorek komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager.
27.06.2017r. 16:40

Rosyjski koncern naftowy Rosnieft podał we wtorek, że padł ofiarą ataku hakerskiego na dużą skalę, ale wydobycie i przetwarzanie ropy nie zostało wstrzymane dzięki przejściu na system rezerwowy. O ataku na jej systemy informatyczne powiadomiła też firma Evraz.
27.06.2017r. 16:31

Katowicki Węglokoks - największy polski eksporter węgla - rozważa możliwość zaangażowania się także w import tego surowca. Spółka bada rynek, parametry handlowe i możliwe kierunki importu, ale nie przewiduje sprowadzania węgla z Rosji - podał we wtorek Węglokoks.
27.06.2017r. 15:10

Jak poinformował BiznesAlert.pl, sześciu europejskich operatorów sieci przesyłu gazu ostrzegło Komisję Europejską, że rozmowy z Rosją na temat projektu gazociągu Nord Stream 2 mogą stworzyć wątpliwości prawne w przypadku przyszłych projektów rurociągowych a tym samym zagrożenie dla inwestycji.
27.06.2017r. 14:38

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, w nowej edycji raportu "Global PV Inverter and MLPE Landscape" amerykańska firma konsultingowa GTM Research informuje o rekordowym wolumenie sprzedaży inwerterów fotowoltaicznych w 2016 r. i pokazuje jak tanieją te urządzenia.
27.06.2017r. 14:12

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Lidl coraz mocniej wchodzi do branży energetycznej. Teraz we współpracy z niemieckim koncernem energetycznym E.ON zaoferuje swoim klientom energię elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych posiadających certyfikat TÜV.
27.06.2017r. 14:04

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, gruziński miks energetyczny jest zdominowany przez produkcję energii z elektrowni wodnych. Coraz większym uzupełnieniem dla hydroelektrowni ma być energetyka słoneczna i wiatrowa, w tym realizowana na poziomie gospodarstw domowych, które teraz zyskają prawo do produkcji energii i czerpania korzyści z wprowadzenia do sieci niewykorzystanych nadwyżek.
27.06.2017r. 12:11

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, duński Vestas ma dostarczyć elektrownie wiatrowe dla największego beneficjenta aukcji dla OZE, którą ostatnio rozstrzygnięto w Rosji. Musi jednak spełnić jeden warunek będący konsekwencją zasad rosyjskiego systemu aukcyjnego.


27.06.2017r. 12:07

Jak poinformował BiznesAlert.pl, prezydenci Polski i Azerbejdżanu Andrzej Duda i Ilham Alijew będą rozmawiali o współpracy politycznej i gospodarczej, m.in. w zakresie transportu i energetyki oraz o stabilizacji w regionie Kaukazu.
27.06.2017r. 12:01

Jak poinformował BiznesAlert.pl, Greenway Infrastructure, słowacka firm zajmująca się budowaniem sieci ładowania dla samochodów elektrycznych poinformowała, że otrzymała finansowanie z Komisji Europejskiej na rozwój sieci w Europie Środkowo-Wschodniej. Głównym obszarem, na którym ma powstać sieć szybkiego ładowania jest Polska, inwestycja obejmie też Słowację.Łącznie powstanie sieć licząca blisko 200 punktów ładowania wzdłuż głównych polskich dróg. GWP zbuduje m.in.10 ultraszybkich ładowarek.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
Elpak
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE