ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ELECTRUM

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
20.08.2017r. 13:04

Kandydując na stanowisko w zarządzie koncernu Rosnieft, polityk SPD i były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder "robi z siebie rosyjskiego najemnika" - ocenił sekretarz generalny CSU Andreas Scheuer w opublikowanym w niedzielę wywiadzie dla "Bild am Sonntag".
18.08.2017r. 17:00

Umowy na przesył gazu gazociągiem OPAL, zawarte po zniesieniu zakazu przeprowadzania aukcji na przepustowość, mogą zostać anulowane bez odszkodowania - przypomniał w piątek prezes PGNiG Piotr Woźniak. To jeden z wątków sądowego sporu PGNiG z KE ws. gazociągu OPAL.
18.08.2017r. 13:59

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, naukowcy ze Stanów Zjednoczonych, którzy wyniki swoich badań opublikowali na łamach "Nature", policzyli jak produkcja czystej energii z amerykańskich elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych przełożyła się na poprawę jakości powietrza i wynikającą z tego mniejszą liczbę przedwczesnych zgonów.
18.08.2017r. 12:31

Jak czytamy w serwisie pb.pl który powołuje się na agencję Interfax, rosyjskie Ministerstwo Energii rozpoczęło czasowe wyłączenia energii elektrycznej na Krymie co ma pozwolić uniknąć przeciążenia systemu przesyłowego.
18.08.2017r. 12:23

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, utworzona niedawno spółka SolarWorld Industries GmbH, która przejęła aktywa SolarWorld AG, wznowiła produkcję ogniw i modułów fotowoltaicznych. Sprawy związane z postępowaniem upadłościowym SolarWorld AG nie zostały jednak jeszcze sfinalizowane. Ponadto, nierozwiązana pozostaje kwestia ewentualnego odszkodowania, które SolarWorld miałby zapłacić producentowi polikrzemu Hemlock i którego wysokość może sięgnąć niemal 800 mln dolarów.
18.08.2017r. 11:27

Jak czytamy w ISBNews, PGNiG planuje importować w ramach długoterminowych kontraktów jedynie minimalne ilości gazu, a zwiększone zapotrzebowanie pokrywać paliwem nabytym w ramach kontraktów krótkoterminowych. Spółka chce też pozostać aktywnym uczestnikiem międzynarodowego rynku LNG, zawierając transakcje spotowe w celu dostaw do terminalu w Świnoujściu.
18.08.2017r. 11:09

Straż przybrzeżna Norwegii zatrzymała 35 aktywistów organizacji ekologicznej Greenpeace i członków załogi statku Arctic Sunrise. Jak poinformował w piątek Greenpeace działacze protestowali przeciw zwiększeniu strefy wydobycia ropy na Morzu Barentsa.
18.08.2017r. 10:52

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, władze stolicy Wielkiej Brytanii wyznaczyły cel podwojenia obecnego potencjału fotowoltaiki do roku 2030. W Londynie mają wówczas działać elektrownie fotowoltaiczne o mocy 200 MW. Burmistrz Sadiq Khan zapowiada, że do 2050 r. brytyjska stolica stanie się zeroemisyjna. Już od 2019 r. zeroemisyjne mają być wszystkie powstające w niej budynki.
18.08.2017r. 10:02

Katowicki Węglokoks - największy polski eksporter węgla - angażuje się w międzynarodowy handel węglem. Spółka sprowadza próbną partię ze Stanów Zjednoczonych, by wymieszać ją z polskim surowcem w celu otrzymania odpowiednich parametrów i sprzedać za granicą.
18.08.2017r. 08:52

Jak poinformował BiznesAlert.pl, w obliczu pojawiających się wyzwań, jakimi są europejskie obostrzenia oraz nowe sankcje USA nałożone na sektor energetyczny, rosyjski gigant naftowy Rosnieft poszukuje nowych szans na rozwój technologii oraz wsparcie finansowe. Jednym z atrakcyjnych kierunków mogą być Chiny. Chińska spółka CEFC ma rozważyć objęcie aktywów rosyjskiego potentata. Współpracę Rosji i Chin mogą jednak ograniczyć rosnące oczekiwania Chińczyków, co najlepiej widać w sektorze gazu.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
Koncern Energetyczny ENERGA S.A.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
BiznesAlert
DISE
Elektromontaż Wschód
Innsoftcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE