Zarząd ENEA informuje, iż 24 czerwca 2022 roku Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki podjęło uchwały w przedmiocie powołania w skład Rady Nadzorczej ENEA S.A. XI wspólnej kadencji następujące osoby:
- Pana Rafała Włodarskiego i powierzenia mu funkcji Przewodniczącego Rady Nadzorczej
Rafał Włodarski to radca prawny z ponad 10-letnim doświadczeniem w korporacyjnej oraz regulacyjnej obsłudze prawnej spółek sektora energetycznego, polegającej na wsparciu spółek zarówno w ich bieżącej działalności, transakcjach, jak i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań oraz reprezentowaniu spółek w precedensowych postępowaniach. Posiada wieloletnie doświadczenie transakcyjne związane ze sprzedażą spółek (share deal) oraz aktywów (asset deal), jak również z ustalaniem zasad współpracy wspólników (joint venture) oraz przeprowadzaniu kompleksowych analiz due diligence polegających na identyfikowaniu ryzyk prawnych związanych z prowadzoną przez spółki działalnością.
Do obszaru jego specjalizacji należy również doradztwo prawne na rzecz spółek sektora energetycznego oraz odbiorców energii elektrycznej w zakresie obecnej, jak i planowanej legislacji, w szczególności w związku z autoprodukcją z OZE/CHP, Corporate PPA oraz aukcjami OZE.
Rafał Włodarski jest obecnie zastępcą dyrektora Departamentu Prawnego w Ministerstwie Aktywów Państwowych, a przed dołączeniem do Ministerstwa Aktywów Państwowych współpracował z czołowymi kancelariami prawniczymi w Polsce, gdzie jako członek zespołów Energy & Natural Resources, Corporate/M&A oraz Banking&Finance uczestniczył w szeregu kluczowych transakcji na polskim rynku, przekraczających łączną wartość 10 mld zł.
Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 2013 r., po ukończeniu aplikacji radcowskiej prowadzonej przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie, został wpisany na listę radców prawnych.
- Pana Mariusza Damasiewicza
Mariusz Damasiewicz jest absolwentem Akademii Górniczo – Hutniczej na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej w zakresie Fizyki Komputerowej. W 2014 roku ukończył także studia podyplomowe w zakresie Energetyka Cieplna oraz w 2017 roku studia podyplomowe w zakresie Przemysłowe Systemy Sterowania.
Od 2008 roku jest zatrudniony w Elektrowni Połaniec, gdzie pracował na stanowiskach Obchodowego bloku, Operatora bloku, Specjalisty ds. Eksploatacji, Kierownika Działu Strategii i Rozwoju. Obecnie pracuje na stanowisku Kierownika Biura ds. Eksploatacji.
Od 2021 roku jest Członkiem Komisji Egzaminacyjnej w zakresie wydawania Świadectw Kwalifikacyjnych Uprawniających do zajmowania się Eksploatacją Urządzeń i Sieci na stanowiskach DOZORU i EKSPLOATACJI. Członek Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie.
- Pana Mariusza Pliszkę
Mariusz Pliszka ukończył studia magisterskie na Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy na Wydziale Telekomunikacji i Elektrotechniki (kierunek: elektrotechnika), a także Podyplomowe Studia Menedżerskie na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.
Od 1986 r. zatrudniony w strukturach Grupy Kapitałowej Enea i jej poprzednikach prawnych na stanowiskach kierowniczych i dozoru. Aktualnie zatrudniony w Enea Operator na stanowisku kierownika Działu Majątku Sieciowego w Rejonie Dystrybucji Chojnice.
- Pana Mariusza Romańczuka
Mariusz Romańczuk – Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Wydział Górnictwa i Geoinżynierii; inżynier, kierunek eksploatacja złóż surowców mineralnych, magister inżynier, kierunek górnictwo podziemne. Ukończone studia podyplomowe; Executive Master of Business Administration w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk w roku 2019 oraz „Zarządzanie wartością przedsiębiorstwa górniczego” w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w roku 2020.
Cała kariera zawodowa od 1989 roku, związana z Lubelskim Węglem „Bogdanka” S.A., od 2019 roku, na stanowisku Kierownika Działu Techniki Strzałowej. Doświadczenie zawodowe na wszystkich stanowiskach od szeregowego pracownika do kierownika działu. W latach 2017 - 2020 członek Rady Nadzorczej Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. z wyboru załogi.
- Pana Pawła Koroblowskiego
Paweł Andrzej Koroblowski w 1991 r. ukończył Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej na kierunku elektrotechnika, uzyskując tytuł magistra inżyniera. W 1997 r. obronił pracę doktorską, uzyskując dyplom doktora nauk technicznych. W 2002 r. ukończył studia menedżerskie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2018 r. jest członkiem Rady Nadzorczej Enea S.A. W latach 1992-2018 pracował w p.p. PKP (od 2001 r. w spółce PKP Energetyka), zajmując stanowiska dyrektora Biura Strategii, dyrektora Biura Zarządzania Ryzykiem oraz dyrektora ds. analiz systemowych, kierującego Wydziałem Analiz Rynku. Od 12 września 2018 r.
Paweł Andrzej Koroblowski był zastępcą dyrektora Departamentu Elektroenergetyki i Ciepłownictwa w Ministerstwie Energii. Od 21 marca 2020 r. pełni tę funkcję w Ministerstwie Klimatu. Był członkiem rad nadzorczych spółek: Telekomunikacja Kolejowa, PKP Informatyka, Elester-PKP.
- Pana Tomasza Lisa
Profesor Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej imienia Wojciecha Korfantego w Katowicach, Dr nauk ekonomicznych, oraz we władzach Uczelni Pełnomocnik Rektora ds. Korelacji Nauki z Praktyką Gospodarczą, specjalista, naukowiec i praktyk w dziedzinie rachunkowości i finansów przedsiębiorstw, twórca Rady Biznesu Uczelni.
Wykładowca akademicki na studiach licencjackich, magisterskich i podyplomowych z następujących przedmiotów jak między innymi: rachunkowość finansowa, rachunkowość zarządcza, analiza finansowa, sprawozdawczość finansowa, sprawozdawczość skonsolidowana, controlling, prawne formy prowadzenia działalności gospodarczej. Posiada duże doświadczenie w kształceniu kadry naukowej i specjalistów menagerów, wypromował kilka tysięcy absolwentów Uczelni wyższych oraz zrealizował kilka tysięcy szkoleń dla jednostek publicznych i prywatnych. Uczestniczył w projektach naukowo - badawczych i wdrożeniowych dla kilkunastu podmiotów z GPW.
Aktywności w innych ośrodkach akademickich to staże krajowe i zagraniczne z odczytami oraz wykłady lub szkolenia na Brno University of Technology, studia MBA Politechniki Śląskiej, SGGW w Warszawie, WSM w Warszawie, Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, a także uczestnictwo w kilkuset konferencjach i kongresach.
Tomasz Lis jest wieloletnim członkiem organów spółek lub sztabów doradczych w obszarach energetycznym, wodnokanalizacyjnym, komunalnym. Zasiadał w Radach Nadzorczych oraz zespołach doradczych spółek prywatnych i publicznych, ostatnio w Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A., gdzie był Członkiem Zespołu Monitorującego Transport, Członkiem Zespołu Audytu oraz Członkiem Zespołu Strategii. Przeprowadzał i realizuje w ramach działalności gospodarczej zlecenia dotyczące produktów księgowych, doradczych, organizacyjnych dla kilkuset podmiotów gospodarczych, w tym dla m.in. PGE, ENERGA, ORANGE, BEŁCHATÓW, Elektrownia Połaniec, Białystok PGE Dystrybucja, Tauron, Elektrociepłownia Kraków, PKP, sądów w Polsce, PIP, URE, MF, KPRM, KAS.
Współpracował w projektach z największymi spółkami consultingowymi, w tym także projekty dla międzynarodowych grup kapitałowych. Stały doradca spółek sieciowych, gdzie wdrażał systemy raportowania i polityki rachunkowości. Odznaczony m.in. Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem za Długoletnią Służbę.
- Pana Radosława Kwaśnickiego
Radosław Kwaśnicki posiada tytuł naukowy doktora nauk prawnych oraz uprawnienia zawodowe radcy prawnego. Pełni funkcję Senior Partnera w Kancelarii RKKW - KWAŚNICKI, WRÓBEL & Partnerzy, którą założył w 2008 r. Wcześniej zaś, począwszy od 2001 r., współpracował z krajowymi i międzynarodowymi kancelariami prawnymi.
Jest ekspertem w dziedzinie prawa spółek, w tym ładu korporacyjnego oraz prawa grup spółek. Specjalizuje się także w sporach właścicielskich, rynku kapitałowym oraz zawodowo przewodniczy walnym zgromadzeniom. Doradza w różnorodnych aspektach tworzenia i rozwijania firm rodzinnych (tworzenie zasad ładu rodzinnego, zarządzanie i ochrona majątku prywatnego) oraz zamożnych klientów indywidualnych (High-Net-Worth Individuals).
Pełni funkcję arbitra krajowego i międzynarodowego (m.in. w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej, Sądzie Arbitrażowym przy Konfederacji Lewiatan, Sądzie Polubownym (Arbitrażowym) przy Związku Banków Polskich). Orzekał w Międzynarodowym Sądzie Arbitrażowym przy Międzynarodowej Izbie Handlowej – ICC w Paryżu.
Często rekomendowany, zarówno w kraju jak i zagranicą, m.in. przez dziennik „Rzeczpospolita” w Rankingu Kancelarii (2021) w dziedzinie „Prawa spółek i prawa handlowego” (podobnie jak w 2020 r.), a wcześniej przez Global Law Experts, European Legal Experts oraz Legal 500. W 2014 r. został laureatem I miejsca w konkursie Profesjonaliści Forbesa.
Posiada kilkunastoletnie praktyczne doświadczenie w pełnieniu funkcji członka lub przewodniczącego rad nadzorczych spółek krajowych i zagranicznych. W szczególności w latach 2014-2019 pełnił funkcję członka, a następnie wiceprzewodniczącego rady nadzorczej PKN ORLEN. W latach wcześniejszych m.in. przewodniczył radzie nadzorczej Agencji Rozwoju Przemysłu, zasiadał w radach nadzorczych spółek z Grupy PGE, radzie nadzorczej PKP, a także wielu spółek z większościowym udziałem prywatnym.
Obecnie zasiada, jako członek niezależny, m.in. w radach nadzorczych spółek publicznych: Sanok Rubber Company (wskazany przez zagraniczny fundusz) oraz Creotech Instruments (jako przewodniczący).
Pełni funkcję Przewodniczącego Zespołu eksperckiego ds. zwiększenia efektywności rad nadzorczych oraz Koordynatora Merytorycznego Komisji ds. Reformy Nadzoru Właścicielskiego przy Ministerstwie Aktywów Państwowych. W ramach prac jest współautorem tzw. covidowej nowelizacji Kodeksu spółek handlowych z 2020 r. w zakresie zdalnych posiedzeń rad nadzorczych i zarządów oraz e-zgromadzeń właścicielskich, jak również projektu tzw. dużej nowelizacji Kodeksu spółek handlowych z 2022 r. dot. m.in. prawa grup spółek („holdingowego”) oraz poprawy efektywności rad nadzorczych.
Jest współautorem podręczników i komentarzy oraz publikacji poświęconych praktycznym aspektom prawa gospodarczego. W jego dorobku widnieje ponad 600 publikacji, w większości poświęconych prawu spółek.
Działa społecznie, w tym na płaszczyźnie kultury i sztuki. Utworzył i pracuje z Fundacją „Nova Ars Poloniae” wspierającą polskich artystów. Pełnił funkcję Koordynatora Generalnego Akcji „Jesteśmy Razem. Pomagamy”, która w trakcie pierwszego etapu pandemii koronawirusa koordynowała działania ponad siedemdziesięciu prywatnych firm w niesieniu pomocy, której wartość materialna przekroczyła 50 mln zł.
- Panią Dorotę Szymanek
Dorota Szymanek jest absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Wydziału Prawa Kanonicznego i Świeckiego. Ukończyła także studia podyplomowe w zakresie wyceny nieruchomości na Politechnice Warszawskiej. W 2009 r. została wpisana na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. W latach 1998-2006 pracowała w Ministerstwie Finansów w Departamencie Podatków Pośrednich. W latach 2006-2009 zajmowała stanowisko radcy w Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa.
W Narodowym Banku Polskim od 2009 r. była zatrudniona na stanowisku zastępcy dyrektora Departamentu Prawnego, a od 2016 r. pełni funkcję dyrektora Departamentu Prawnego. Od 2010 r. jest członkiem Komitetu Prawnego działającego w ramach Europejskiego Banku Centralnego, a od 2016 r. - wiceprzewodnicząca rady nadzorczej Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych.
Prowadziła liczne szkolenia dla biegłych rewidentów i księgowych z zakresu prawa podatkowego i finansowego. Uczestniczka wielu szkoleń i konferencji w kraju i zagranicą (Bank Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku, FED, Bank Światowy, ISDA) z zakresu prawa finansowego, obrotu instrumentami finansowymi, papierów wartościowych.
- Pana Romana Stryjskiego
Roman Stryjski jest absolwentem Uniwersytetu Technicznego Ilmenau. Stopień doktora nauk technicznych uzyskał tamże, a doktora habilitowanego – na Uniwersytecie w Halle/Wittenberg. Obecnie jest profesorem Uniwersytetu Zielonogórskiego, dyrektorem Instytutu Inżynierii Materiałowej i Biomedycznej. Wcześniej, związany był zawodowo z Wyższą Szkołą Inżynierską oraz Wyższą Szkołą Pedagogiczną w Zielonej Górze, gdzie pełnił m.in. funkcję prorektora ds. organizacji i rozwoju uczelni.
Członek międzynarodowych towarzystw naukowych i komitetów doradczych, Polskiego Towarzystwa Certyfikacji Energii oraz Komisji Nauk Organizacji i Zarządzania O/PAN w Poznaniu.
Od 2016 r. jest członkiem Rady Nadzorczej Enea S.A.
Inne tematy podawane dziś na CIRE
1. Wojna 2022' godzina po godzinie - krótkie i najważniejsze informacje z rynków
2. Co słychać w PGE - PGE Dystrybucja rozpoczęła przebudowę stacji GPZ w Abramowicach
3. Najnowsze informacje z Grupy Tauron - Sześciokrotne zwiększenie mocy zainstalowanej w odnawialnych źródłach energii oraz ograniczenie emisyjności o prawie 80 proc. – zakłada nowa strategia Grupy TAURON do 2030 roku
4. Wiadomości z Grupy Energa - Stacje średniego napięcia ENERGA-OPERATOR już z rozdzielnicami smart grid
5. News z Orlenu - PKN ORLEN uruchomił w Krakowie swoją pierwszą w Polsce mobilną stację tankowania wodoru
6. Polski atom - Trwa dialog społeczny w sprawie infrastruktury towarzyszącej elektrowni jądrowej
7. Działania PGNiG - PGNiG przygotowuje się do świadczenia usług magazynowania wodoru
8. Legislacja - Opublikowano nową wersję projektu nowelizacji prawa energetycznego
9. Najczęściej czytane na CIRE
📈 Barometr rynku pracy - sprawdzamy kto teraz zatrudnia w energetyce
📈 Spółki Skarbu Państwa zakontraktowały ok. 7 mln ton węgla
10. Wideo - CIRE rozmawia o działalności firmy Northvolt w Gdańsku
Niniejsza strona korzysta z plików cookie
Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie.
Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.
Korzystanie z plików cookie innych niż systemowe wymaga zgody. Zgoda jest dobrowolna i w każdym momencie możesz ją wycofać poprzez zmianę preferencji plików cookie. Zgodę możesz wyrazić, klikając „Zaakceptuj wszystkie". Jeżeli nie chcesz wyrazić zgód na korzystanie przez administratora i jego zaufanych partnerów z opcjonalnych plików cookie, możesz zdecydować o swoich preferencjach wybierając je poniżej i klikając przycisk „Zapisz ustawienia".
Twoja zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać, zmieniając ustawienia przeglądarki. Wycofanie zgody pozostanie bez wpływu na zgodność z prawem używania plików cookie i podobnych technologii, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Korzystanie z plików cookie ww. celach związane jest z przetwarzaniem Twoich danych osobowych.
Równocześnie informujemy, że Administratorem Państwa danych jest Agencja Rynku Energii S.A., ul. Bobrowiecka 3, 00-728 Warszawa.
Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych oraz mechanizmie plików cookie znajdą Państwo w Polityce prywatności.