ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE - STRONY AUTORSKIE
Bogusław Regulski
Ur 30 listopada 1958 we Wrocławiu
żonaty, dwoje dzieci. Absolwent Politechniki Wrocławskiej Wydziału Mechaniczno - Energetycznego, dyplom magistra inżyniera mechanika o specjalności termoenergetyka (1983). Od początku swojej kariery zawodowej związany z ciepłownictwem i energetyką.
Ponad dwudziestoletnia kariera zawodowa ściśle i bezpośrednio łączy się z gospodarką ciepłowniczą w zakresie wytwarzania i dystrybucji ciepła sieciowego, najpierw na stanowisku nadzoru technicznego średniego szczebla aż do kierowania przedsiębiorstwem ciepłowniczym o zakresie wojewódzkim.
Oprócz pracy zawodowej aktywnie uczestniczył i uczestniczy w pracach różnorakich organizacji środowiska ciepłowniczego: Krajowej Rady Energetyki Cieplnej, później Izby Gospodarczej Energetyka Cieplna, Fundacji Unia Ciepłownictwa a obecnie Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie a także Stowarzyszenia Niezależnych Wytwórców Energii w Skojarzeniu. Stąd też znany jest bardzo dobrze w środowisku ciepłowniczym w całym kraju.
Uczestnik i prelegent wielu konferencji i seminariów specjalistycznych z zakresu energetyki i ciepłownictwa. Autor szeregu publikacji na temat gospodarki cieplnej w gminach, działalności i problemów przedsiębiorstw ciepłowniczych. Aktywny uczestnik wielu gremiów opiniotwórczych z zakresu gospodarki energetycznej, legislacji branżowej.
Od 1999 do chwili obecnej pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu Izby Gospodarczej CIEPŁOWNICTWO POLSKIE .

24.07.2008r. 12:21

W dzisiejszych uwarunkowaniach gospodarczych system handlu uprawnieniami do emisji to ogromnie ważny element w kształtowaniu pozytywnych w sensie ekologicznym i ekonomicznym mechanizmów biznesowych, gdyż emisja CO2 staje się dodatkowym czynnikiem wpływającym na funkcjonowanie przedsiębiorstw.
08.08.2006r. 15:22

Dzisiejszy stan form organizacyjnych przedsiębiorstw ciepłowniczych to rezultat trwających od wielu już lat procesów transformacji, zainicjowanych ponad 15 lat temu przeobrażeniami ustrojowymi naszego kraju.
28.11.2003r. 08:24

Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie prowadzi od wielu lat coroczne badania sytuacji techniczno-ekonomicznej przedsiębiorstw ciepłowniczych. Informacje na ten temat pochodzą z informacji przekazywanych do Izby zawartych w opracowanych do tych celów ankietach.
, Izba Gospodarcza CIEPŁOWNICTWO POLSKIE
13.03.2003r. 00:00

Ciepłownictwo to niezwykle istotna dla polskiej gospodarki branża w sektorze energetycznym kraju. O tym że tak jest niech świadczy fakt, że scentralizowane systemy ciepłownicze pokrywają średnio 72 proc. zapotrzebowania na ciepło w miastach.
, wiceprezes Zarządu Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie, Marek Rakowicz, prezes Zarządu MPEC Wrocław SA; (artykuł opublikowany w dwumiesięczniku "Wokół energetyki" - luty 2003)
16.05.2002r. 00:00

Ustawa Prawo energetyczne, uchwalona 10 kwietnia 1997 r. już niedługo obchodzić będzie okrągłą rocznicę pięciolecia swego istnienia. W swojej krótkiej historii dochowała się kilkunastu nowelizacji, które w pewnym stopniu zmieniły jej pierwotny wydźwięk. Każda z tych nowelizacji powodowała
szereg skutków, nie zawsze przewidzianych przez autorów zmian.
, Wiceprezes Zarządu Izby Gospodarczej CIEPŁOWNICTWO POLSKIE

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE