ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE - STRONY AUTORSKIE
dr inż. Waldemar Dołęga
Urodził się w 1965 r. Jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej (1991). W roku 1997 uzyskał stopień naukowy doktora nauk technicznych. Od 1991 jest związany zawodowo z Politechniką Wrocławską, gdzie od 1999 r. jest zatrudniony na stanowisku adiunkta w Instytucie Energoelektryki. W swojej działalności naukowo-badawczej i dydaktycznej zajmuje się: metodologią planowania rozwoju sieci przesyłowej, problematyką ekonomiczno-prawną w elektroenergetyce, problematyką bezpieczeństwa energetycznego, energetyką wiatrową, instalacjami i urządzeniami elektroenergetycznymi oraz elektroenergetyką przemysłową. Jest autorem lub współautorem 2 podręczników akademickich (Stacje elektroenergetyczne. Projektowanie instalacji elektrycznych w obiektach przemysłowych. Zagadnienia wybrane), poradnika i skryptu akademickiego oraz 40 innych publikacji krajowych i zagranicznych. W ramach działalności naukowo-badawczej odbył zagraniczne staże naukowe w Niemczech, Francji, Włoszech, Izraelu i na Węgrzech oraz uczestniczył w krajowych i zagranicznych projektach badawczych (m.in. projekt badawczy zamawiany nr PBZ-MEiN-1/2/2006 "Bezpieczeństwo elektroenergetyczne kraju").

27.01.2010r. 13:58

W artykule przedstawiono analizę i ocenę możliwości i skuteczności dotychczasowych regulacji prawnych dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego w odniesieniu do operatorów systemów dystrybucyjnych.
("Energetyka" - 12/2009)
06.01.2010r. 14:13

W artykule przedstawiono propozycje działań dla zapewnienia bezpieczeństwa elektroenergetycznego. Przeanalizowano dwa obszary działań: wytwarzanie, przesył i dystrybucję energii elektrycznej oraz użytkowanie energii elektrycznej.
("Energetyka Cieplna i Zawodowa” - nr 11/2009)
01.12.2009r. 13:14

W artykule przedstawiono wybrane elementy analizy odpowiedzialności ekonomicznej operatorów systemu przesyłowego i systemów dystrybucyjnych za bezpieczeństwo dostaw energii w aspekcie umów zawieranych przez te przedsiębiorstwa, realizowaną w ramach projektu badawczego zamawianego nr PBZ-MEiN-1/2/2006 „Bezpieczeństwo elektroenergetyczne kraju”.
(Biuletyn Urzędu Regulacji Energetyki – nr 6/2009)
19.11.2009r. 15:02

W artykule przedstawiono analizę oraz ocenę możliwości i skuteczności dotychczasowych regulacji prawnych dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego w odniesieniu do jednostek samorządu terytorialnego i wojewodów, realizowaną w ramach projektu badawczego nr PBZ-MEiN-1/2/2006 „Bezpieczeństwo elektroenergetyczne kraju”.
(Biuletyn Urzędu Regulacji Energetyki - nr 5/2009)
08.09.2009r. 10:59

W artykule przedstawiono analizę i ocenę możliwości i skuteczności dotychczasowych regulacji prawnych dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego w odniesieniu do przedsiębiorstw energetycznych prowadzących koncesjonowaną działalność w zakresie wytwarzania energii elektrycznej.
("Energetyka" - nr 7/2009)

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE